Ve Vysokém Mýtě se uskutečnil Národní pohár Moravy v kick-boxu v disciplíně low-kick. Za BFC Liberec startovali Miroslav Sochor, Martin Príslupský, Michaela Kerlehová a David Černý, kteří získali dvě stříbrná umístění. Černý byl jako jediný ve své váze do 57 kg, proto nezávodil.

Miroslav Sochor ve váze +91 kg měl soupeře Kleibla a zápas se přeléval každou chvilku na jinou stranu. Kleibl dokonce poslal Sochora do počítání po direktu, ale Sochor nakonec zabojoval, low-kickem poslal Tomáše k zemi a ten již nevstal. Takže K. O. vítězství pro našeho borce. Ve finále se Sochor potkal s borcem ze Spartaku Žebrák. „Mirek zde udělal chybu a v průběhu zápasu si začal rovnat přilbu. Soupeř toho hned využil, zasáhl direktem bradu a Mirek se poroučel k zemi. Bohužel prohrál K. O., ale stříbro bylo doma,“ řekl trenér BFC Martin Berka.

Martin Príslupský ve váze do 63,5 kg měl první zápas a proti zkušenějšímu borci ze Schejbals gymu Lovosice neměl šanci. „Přesto bojoval jako lev a nedal nic zadarmo, jenže prohrál ve druhém kole RSC,“ uvedl trenér.

Michaela Kerlehová měla v prvním duelu soupeřku z Ústí nad Labem. Jasně ukázala svoji zkušenost a k ničemu ji nepustila. „Zajímavější byl její finálový zápas s reprezentantkou Alenou Holou, kdy Míša v prvním kole jasně nic neudělala. Další dvě kola zabojovala a myslím, že chvílemi i zvrátila výsledek ve svůj prospěch. Ale ten den na Alenu nestačila a musela se spokojit jen s druhým místem,“ sdělil Berka.