„Celkem dojde k vyhlášení v šestačtyřiceti městech ve všech krajích České republiky," s hrdostí v hlase nahlíží do připravovaných scénářů šéf pořadatelské agentury Roman Šimon. „Nejúspěšnější sportovec roku je projekt, který nabízí maximální zviditelnění sportu, ale také pozitivní vnímání partnerů, kteří tento projekt podporují! Srdečně jim za podporu děkujeme."

Hlavními pořadateli jsou právě agentura ČOK CZ s.r.o., Deník, města a kraje a v neposlední řadě Česká unie sportu.

Cílem tohoto mimořádného projektu je ocenění sportovců a nejlepších sportovních výsledků dosažených v jednotlivých okresech a krajích České republiky za předchozí rok.

Termíny slavnostních vyhlášení v Libereckém kraji (v závorce zahájení akcí):
27. ledna Jablonec
(Městské divadlo, 18.00)
28. ledna Liberec
(Centrum Babylon, 18.00)
29. ledna Lomnice n. P.
(Tylovo divadlo, 18.00)
30. ledna Nový Bor
(Divadlo Nový Bor, 18.00)
17. března Liberec kraj (Divadlo F. X. Šaldy, 19.00)

Oceněni budou sportovci z řad talentované mládeže, dospělých, jednotlivců i kolektivů. „Vyhlášena a odměněna bude také Hvězda Deníku, to je kategorie, o které rozhodují jen čtenáři." Čtenáři Deníku tedy mají šanci nejenom získat volnou vstupenku na akci, ale také se mohou zapojit do hlasování. Rozhodnou právě o vítězi kategorie Sportovní hvězda Deníku. „Nominace i hlasovací kupon najdete na stránkách Deníku."

Vyhlášení probíhá vždy v období prosinec až duben a akce se konají pod záštitou hejtmanů, primátorů a starostů jednotlivých měst a krajů. Díky dlouholeté tradici a prestiži získala anketa významné místo mezi různými anketami pořádanými v ČR a také je zařazena mezi nejprestižnější pořádané akce v jednotlivých regionech.

Kromě špičkových sportovců jednotlivých regionů, mezi nimiž nechybí ani olympionici, mistři světa, mistři Evropy a České republiky, se pravidelně akce účastní také zástupci městských a krajských úřadů, poslanci parlamentu České republiky, senátoři ČR, členové vlády ČR, přední sportovci současnosti i minulosti, zástupci významných podniků, úspěšní podnikatelé a řada dalších velice významných hostů.

Slavnostní večer má vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí přední umělci.

V průběhu let vystoupili například Ilona Csáková, Marcela Holanová, Monika Absolonová, Helena Zeťová, Jiří Zoniga, Olga Lounová a Bohuš Matuš.

V letošním roce se oceněným sportovcům a divákům na pódiu představí Marián Vojtko, Michaela Nosková, Kamila Nývltová, Josef Vágner, Bek ofis, přední artisté i řada místních doprovodných programů vybraných ze sportovních oddílů a kroužků.

Samozřejmostí je poutavá scéna, špičková technika a profesionální produkční tým.

Zpestřením bude jistě také prezentace služeb a produktů z řad našich partnerů v předsálí. Například společnost United Brands si pro návštěvníky připravila ochutnávku francouzských vín a nejlepšího kořeněného rumu.

Díky zajímavému programu a nejvyšší kvalitě celé akce je pravidelně zaplněna kapacita všech sálů. Všichni zájemci o účast na galavečeru mohou získat volné vstupenky. O jejich distribuci bude Deník včas informovat.

Přímo se slavnostních večerů zúčastní 20 000 diváků a další statisíce čtenářů se o přípravách akce, dosažených výsledcích a o průběhu slavnostních večerů dočtou v Deníku v rámci široké mediální kampaně, která vždy probíhá od listopadu do dubna.

Všechny podrobné informace o místě konání, doprovodném programu, vstupenkách, výsledcích a bohatou fotodokumentaci najdete na webu Deníku www.nejuspesnejsisportovecroku.cz

Kamil Jáša, ČOK