V kategorii dorostu a juniorů byl jediný zástupce Slavie TU Filip Dittrich, v kumite dorostenců do 52 kg. Na mistrovství jel jako jeden z favoritů na vítězství, bohužel hned v 1. kole se potkal se svým rivalem Vítem z Mladé Boleslavi a v prodloužení mu podlehl 0:1. Vít vyhrál celou soutěž a dostal Filipa do repasáže, kde bez menším potíží a zároveň atraktivních zápasů získal 3. místo. "Fíla předváděl celý rok stabilní výkony, přivezl si svou první medaili z republiky, přesto trocha zklamání cítit byla, jelikož na výhru měl," potvrdla trenérka Tereza Matějková.


V žákovské kategorii kata startovali Matěj Říha a Lukáš Vik, kteří patří mezi špičku v republice. "Mají specializované tréninky s elitními seniorskými kataři (Tesárek a Nová), tudíž medaile byly velmi očekávané. Matěj prohrál ve finále 2:3 a obsadil 2. místo v kategorii mladších žáků. Lukáš byl poražen ve 2. kole 1:2, v bojích o třetí místo už svým protivníkům šanci nedal a skončil třetí v kategorii kata starších žáků," uvedla Matějková.


Nováčky na letošním MČR byli Žižka, Kočí a Luxemburgová, kteří dokázali svou celoroční dřinu proměnit v medaili. Žižka v kategorii mladších žáků do 30 kg obsadil po pěti zápasech krásné 2. místo. "A to přestože Honza ve finále prohrál díky zvláštním verdiktům rozhodčí. Kačka prohrála o postup do finále, s o dost zkušenější soupeřkou a v repasáži ani na okamžik nezaváhala a má bronzovou medaili v kategorii mladších žákyň nad 35 kg," referovala mladá trenérka.


Poslední a zároveň nejméně zkušený Jakub Kočí naprosto plnil domluvenou taktiku a probojoval se až o postup do finále, kde prohrál v prodloužení na praporky. V boji o 3. místo se mu povedlo soupeře kopnout do hlavy a získal medaili.


"Bilanci šesti závodníků a šesti medailí jsme vážně nečekali, na druhou stranu jsme čekali několik titulů, které se nepovedlo získat. Poslední víkend předmistrovstvím se kumiťáci připravovali dvoufázově a pracovali jsme hodně na taktice, kterou všichni předvedli. Kataři zaměřili přípravu se svými trenérskými specialisty. Šampionát byl sice vyvrcholením sezóny, přesto nám radost udělal celý závodní rok, kdy děti získávaly cenné kovy a jejich forma se stupňovala. Teď je čeká pouze odpočinek a po Vánocích se začnou připravovat na novou sezónu," dodala Matějková.