Na AMČR v Plzni startovaly závodnice Slavie TU Liberec, které překvapily svou účastí mimo tradiční kategorii kumite i v kategorii kata.

Aneta Markušová a Tereza Matějková si chtěly zřejmě AMČR pořádně užít, a tak neváhaly a startovaly i v kata. Pořadatelé, kteří obě závodnice velmi dobře znali jako zkušené kumiťačky, byli tolik překvapení, že je nejdříve ze soutěží kata vyškrtli, neboť se domnívali, že jde o omyl, ale následně jim museli zvedat praporky.

Obě sice prohrály v kata jednotlivců se svými soupeřkami, ale těmi nebyl nikdo méně než reprezentantky. Matějková s Žídkovou (2:3) a Markušová s Ištvánkovou (1:4), obě v 1. kole. V rámci soutěže týmů si Anet s Terezou sestavily v kata DREAMTEAM a vyhrály první titul.

V kumite obě startovaly ve stejné váze, takže se samozřejmě potkaly ve finále, a to hned ve dvou váhách. Ve své do 55 kg a následně v bez rozdílu vah. Anet vyhrála zlato, Terka stříbro. Obě se nominovaly na Akademické mistrovství Evropy. „Ale za finančních podmínek a také proto, že jsme se musely prakticky okamžitě rozhodnout, asi nepojedeme,“ podotkla Matějková.

„Ve váze jsme neměly vyloženě silné soupeřky, takže jsme věděly, že když nebudeme chybovat potkáme se ve finále a to se také stalo,“ přiznala Markušová. V bez rozdílu vah se potkaly se silnější konkurencí, o postup do finále Aneta narazila na Bobkovou (reprezentace -61 kg) a Tereza na Hepnarovou (reprezentace +68 kg). Obě vyhrály a opět bylo liberecké finále, kde Aneta po druhé vyhrála. „Oba zápasy mezi námi byly vyrovnané, útoky Terky byly občas předvídatelné, takže jsem ji dokázala vykontrovat,“ poznamenala Anet.

Matějková absolvovala AMČR bezprostředně po návratu z mistrovství světa WKC, které bylo ve Fort Lauderdale na Floridě. „Vypadla jsem v prvním kole s Italkou Cecchini 6:0 ještě před časovým limitem. Italka byla starší i zkušenější a nalítávala jsem si na kontry. Ať jsem udělala cokoliv rozhodčí už byli přiklonění na její straně. Byla prostě lepší a já na ní nestačila, ale jen svou hloupostí, protože příprava byla kvalitní, trénovala jsem jak v oddíle v Liberci, tak na Slovenskou s Mariou Černou. Do přípravy jsem dala vše co bylo v mých silách, ale bohužel to nevyšlo,“ uvedla Matějková.