V předchozí sezoně se přitom tým juniorek vůbec neprobojoval do závěrečných bojů, skončil ve své divizi na 5. místě. První větší úspěch přišel až na červencovém Praguegames, kde v silné konkurenci obsadily 3. místo. V podzimních utkáních juniorské soutěže začaly dosahovat dobrých výsledků s favority divize a pomalu začaly myslet na postup do dalších bojů. Na počátku ledna startovaly na turnaji Gothia ve Švédsku, kde dostaly dobré „školení“ od nejlepších švédských týmů. „Pochopili jsme, že musíme ještě hodně přidat, abychom mohli být mezi nejlepšími. Tréninky byly intenzivnější, zlepšila se docházka na ně, což se projevilo ve zbývajících zápasech juniorské soutěže. Poměrně s přehledem jsme postoupili do osmifinále, tam jsme podali velmi dobrý výkon a postoupili do závěrečného turnaje play- off o mistra ČR. Postup do play-off byl velmi cenný v tom, že jej vybojovala děvčata bez pomoci extraligových hráček žen juniorského věku, v osmifinále jsme dokonce museli hrát jen na dvě pětky. Již za to jim patří velký obdiv,“ řekl trenér Aleš Havlík .

Play-off nejlepších osmi týmů byl Liberec posílen o holky z „žen“, takže mohl celý turnaj odehrát na tři útoky a dvě obrany. Do Prahy nás odjelo celkem 20 hráček, což se nakonec ukázalo jako rozhodující vzhledem k rozložení sil ve čtyřech náročných zápasech.

Ve čtvrtfinále Liberecké vyřadily IBK Hradec Králové dvakrát 7:2, v semifinále Tatran Střešovice opět 7:2.

Ve finále Liberec porazil TJ JM Chodov 7:3 a o góly se postaraly: Kosová 3, Müllerová, Cinkánová, Havlíková, Bajglová. Finále bylo skutečným vyvrcholením turnaje a celoroční přípravy hráček. Po dokonalé taktické přípravě vstoupily hráčky do utkání s obrovskou vůlí uspět. Nervozita z předchozích utkání byla pryč, od první minuty se odehrával fyzicky náročný boj o každý metr hřiště. „Celý zápas odehrály holky s úžasným zaujetím, fyzicky se úplně vydaly, přitom po celou dobu dodržely stanovenou taktiku. Neuvěřitelný výkon podala vynikající brankářka Bára Kokešová. Vše se prostě ve finále sešlo,“ poznamenal trenér.

Pocity všech aktérů, rodičů a trenérů nejdou popsat. Obrovský úspěch relativně malé skupiny dívek, ke kterým v play-off přišly ještě další hráčky, je možná neuvěřitelný, ale zasloužený.

„Za úspěchem šly celou sezonu a dočkaly se… I kdybychom již nikdy nic nevyhráli, tak jsme mistři republiky a můžeme to s hrdostí říkat. Ale myslím, že ještě něco vyhrajeme,“ dodal trenér.

MISTRYNĚ REPUBLIKY. Juniorky FBC Liberec. Ve finále dokázaly porazit Chodov 7:3.

Kádr mistryň tvořily brankářky: Bára Kokešová, Markéta Nikodýmová, obránci: Petra Honzová, Dominika Plíšková, Aneta Bajglová, Nela Škopánová, Petra Cinkánová, Týnka Peterková, útočnice: Adéla Ondruchová, Bára Červová, Petra Havlíková, Klára Šípová, Verča Loudová, Anča Kultová, Týnka Lochmannová, Radka Skopková, Míša Mlejnková, Lea Mullerová, Markéta Kosová, Klára Leierová.

Trenéři: Aleš Havlík a Lucie Paulovičová.