Na startu je přes 700 sportovců z 22 zemí (Česká republika, Slovensko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Moldavsko, Litva, Estonsko, Finsko, Švédsko, Nizozemsko, Velká Británie, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Řecko).

Dnešní pátek je vyhrazen semifinálovým vystoupením juniorů a juniorek. Začne se slavnostním ceremoniálem od 13.45 hodin a ve 14 hodin již nastoupí na pódium první závodnice, Španělka Alejandra Milotichová.

V rychlém sledu se potom budou ve zhruba tříminutových skladbách střídat nejprve juniorky v individuální disciplíně s kategorií Trio. Po přestávce (17.10–18.00 hodin) nastoupí junioři, smíšené páry a šestičlenné dívčí skupiny. Program 91 vystoupení skončí po 20. hodině.
Již včerejší oficální tréninky ukázaly, že se bude na co dívat. Vstupenka na pátek stojí 100 korun, stejně jako na sobotu, kdy je na programu semifinále dospělých.

Ve všech kategoriích postoupí do nedělních finálových bojů vždy osm nejlepších. Liberecké juniorské trio Kočová, N. Wernerová, K. Wernerová, nastoupí na pódium dnes ve 14.30 hodin a hned po nich se představí v individuální disciplíně další Liberečanka Kristýna Bernátová.