TRENÉR DAVID VAVRUŠKA dnes se svými hochy ze Slovanu Liberec hraje další zápas juniorské ligy v Příbrami. Slovan v minulém zápase nehrál vůbec dobře, přesto s Teplicemi na městském stadionu uhrál plichtu 1:1. V dresu Slovanu sice hráli cizinci Bong, Djika Douglas a Tabeira, kteří by měli být asi lepší než odchovanci, ale ruku na srdce, v jejich podání to nebyla žádná hitparáda. Ale snad byly skvrny na Slunci, a ty zřejmě měly vliv na jejich výkony. Věříme, že výkony budou mít pouze vzestupnou tendenci a nejen tito chlapci za pár měsíců doputují do ligového áčka. Tam již z juniorky pár týdnů jsou Dydowicz a Frimmel. Na snímku je přísný a spravedlivý trenér David Vavruška.

Camel jede hrát do Polska

Camel, stejně jako Doubí, VTJ Rapid Liberec a Slovan Liberec zahajuje v pátek 12. září okresní soutěž veteránů nad 40 let. Camel je oddíl bez vlastního hřiště a hrával ještě v minulé sezoně fotbalovou III. třídu na hřišti v Doubí. Přitom se opět po dvou letech stal nejlepším týmem celého Libereckého kraje, a to v prestižní, známé celorepublikové soutěži amatérských okresních týmů Kopeme za fotbal.

Vedle pravidelné činnosti je SK Camel oblíbeným týmem i v Polsku. Za časté a přátelské návštěvy této země dostal SK Camel pozvání k zahajovacímu mezinárodnímu utkání, které se uskuteční v předvečer vzpomínkového setkání k 70 rokům bojů o Dukelský průsmyk, a to na počest všech Dukelských hrdinů. Utkání se bude hrát proto přímo v dějišti bojů. Turné SK Camel absolvuje od 2. do 5. října. „Bude zároveň tím nejlepším dárkem k deseti letům, které si náš klub, SK Camel, připomene na jaře 2015," připomněl výročí Pačes.

Okresní fotbalové výběry žáků do akce

V úterý 16. září a ve čtvrtek 18. září se konají první turnaje okresních fotbalových výběrů v Lomnici nad Popelkou. V úterý hraje ročník 2004, ve čtvrtek ročník 2003.

Coufal, Frýdek a Hadaščok byli s reprezentací „21"

Trenér ČR 21 Jakub Dovalil měl na devítidenním soustředění v Rakousku k dispozici ve 23členném kádru také tři fotbalisty ze Slovanu Liberec. Byli jimi Vladimír Coufal, Martin Frýdek a Vojtěch Hadaščok. Kromě tréninků v Zell am See hrála „21" dva přípravné zápasy.

S druholigovou juniorkou Red Bull Salcburk vyhrála 2:0 a od 57. minuty v sestavě byli Coufal a Frýdek. Coufal měl velkou šanci pět minut před koncem, ale těsně minul.

Ve druhém utkání „21" hrála s německým III.ligovým Sp Vgg Unterhaching 3:3. Zde se blýskl Hadaščok, který nejprve sám před bránou vstřelil první branku a ve druhé své šanci hlavou minul. Odehrál celý zápas a ještě na něj byla penalta. Zápas, který pět minut před koncem ukončila bouřka, sehrál i Coufal.

Uvidíme, jestli liberecké hráče pozve Dovalil i na říjnový Challenge Cup, v němž se ČR 21 utká s Ukrajinou a Itálií.

Stráž nevyhovuje?

Na fotbalovém svazu leží stížnost kvůli nevybavenosti fotbalového hřiště ve Stráži nad Nisou, kde mají „domov" prvoligové fotbalistky Slovanu Liberec. „Údajně proto, že nejsou kryté lavičky pro třináct lidí. Ale jsme schopni tento nedostatek operativně řešit," potvrdil trenér žen Jiří Dvořák. Pokud by kontrola z FAČR hřiště uzavřela, byl by to velký problém, protože další schopné hřiště v Liberci není.