Devatenáctka si připsala dvě remízy 1:1. Jediný gól Tangu Hodonín vstřelil Šíma a proti Helasu Brno skóroval Daněk. Starší kategorie tedy vydolovala dva body a v tabulce jí patří páté místo se ziskem 24 bodů.

Pozoruhodný je fakt, že Liberec v dosavadním průběhu letošní sezony prohrál jen dvakrát. Navíc má po Chrudimi druhý nejlepší útok (70 vstřelených gólů) a druhou nejlepší obranu (17 inkasovaných branek).

„Jak s Brnem, tak s Hodonínem se v kategorii U19 jednalo o dosti podobné zápasy. V obou utkáních jsme bohužel jako první nešťastně inkasovali. Oba soupeři poté organizovaně a poctivě bránili na patnácti metrech,“ všiml si hlavní trenér Liberce Pavel Bína.

„My se snažili svou kombinací a pohybem blok rozbít, což se místy dařilo, ale nebyli jsme v rozhodujících momentech dostatečně produktivní. Naštěstí jsme pokaždé dokázali alespoň stav srovnat. Hráče musím pochválit za přístup a odvedenou hru,“ dodal Bína.

Sedmnáctka potvrdila svoji letošní hegemonii. Tango Hodonín zdolala 4:1, když liberecké trefy obstarali Zounek, Křeš, Knobloch a Devátý.

Proti Helasu Brno už Liberečtí neinkasovali, sami naopak nasázeli šest kousků, o které se postarali dvakrát Křeš a Holub a po jednom Knobloch a Devátý.

Mladší kategorie stále drží neporazitelnost, když dosud pouze jednou remizovala, jinak ostatní zápasy vyhrála. Zaslouženě se tak vyhřívá na vedoucí pozici, na které má před druhým Vysokým Mýtem k dobru čtyři body.

Není bez zajímavosti, že Liberec má nejlepší útok i obranu. FTZS jako jediný v soutěži dokázal vstřelit přes sto branek, konkrétně 103. Brankáři naopak lovili míč ze své sítě jen patnáctkrát.

„K zápasům jsme neměli k dispozici všechny hráče, a tak dostali šanci další mládežníci. V obou duelech jsme byli jasně lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Hráli jsme organizovaně směrem dozadu a soupeře jsme nepouštěli téměř k zakončení.,“ pochvaloval si kouč Bína.

„Tým Brna s námi uhrál bezbrankový poločas, ale byla to otázka času, kdy se prosadíme. Pochválit musím jak stabilní hráče, tak i nováčky, kteří se s tím poprali velice dobře,“ ocenil Bína své svěřence.

„Nerad chválím jednotlivce, ale v tomto případě si velkou pochvalu zaslouží Knobloch, který jako správný kapitán svůj tým táhl. Některé jeho kousky ocenili potleskem i diváci na tribuně,“ konstatoval Bína, který kvitoval také záležitosti, které se netýkaly přímo turnaje.

„Závěrečné poděkovaní z mé strany patří Robertu Mezeiovi, který hráčům dopřál kvalitní servis ve formě sobotního ubytování, což ocenili i samotní aktéři turnaje.“