Devatenáctka sehrála jednoznačný zápas s českolipskými Démony, které porazila vysoko 16:0. Střelecky řádili především Matyáš Kaiser, autor čtyř gólů, a Filip Zvěřina, který do českolipské branky nasázel hattrick.

„K derby s Démony naši hráči přistoupili se vší vážností a tomu odpovídá také konečný výsledek. Padaly hezké branky po pohledných akcích. Hráče musím pochválit především za defenzívu, kdy soupeře nepouštěli do žádných střeleckých příležitostí,“ uvedl na klubovém webu asistent trenéra Liberce Pavel Bína.

Utkání s Jeseníkem už bylo o poznání vyrovnanější. Liberec nakonec vyhrál 4:1, přičemž o dvě trefy se postaral znovu Filip Zvěřina.

Liberecký hráč si v tomto dvojzápase připsal celkem pět zářezů na střeleckou pažbu.

NEPROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ

„S Jeseníkem jsme odehráli dobrý zápas. Soupeř bránil organizovaně v bloku a my se snažili svou kombinací a pohybem obranu rozbít. To se nám celkem dařilo,“ ohlédl se za vzájemným měřením sil s Jeseníkem Pavel Bína.

„Bohužel své šance jsme neproměňovali a soupeř nás za to z ojedinělého brejku potrestal. Svou hru jsme praktikovali po celou dobu a až v závěru se nám dařilo i střelecky,“ popsal Bína průběh duelu.

ZASLOUŽENÉ VÍTĚZSTVÍ

„Z mého pohledu jsme zaslouženě zvítězili a sebrali povinné tři body. Jeseník měl v sestavě šikovné hráče a jeho hra určitě neodpovídá jeho postavení v tabulce,“ uzavřel Bína.

Kategorie U19 se díky dvěma vítězstvím vyhoupla na třetí místo v tabulce se ziskem 22 bodů. Na druhý Hodonín ztrácí tři body a na první Chrudim pět bodů.

Liberecká sedmnáctka šla do soubojů s Jeseníkem a Českou Lípou v roli jasného favorita. Svoji úlohu splnila beze zbytku. Českolipské Démony deklasovala 15:1, přičemž hattrickem se zaskvěl Zounek. Po dvou gólech pak přidali Knobloch, Valenta, Vik, Křeš, Devátý a Janouš.

Střetnutí s Jeseníkem už tolik branek nenabídlo, přesto se Severočeši radovali z vítězství 5:0. Třemi trefami se připomněl Vik a další dvě přidal Knobloch.

LÍDR TABULKY

Kategorie U17 se vyhřívá na vedoucí pozici v tabulce, dosud ještě ani jednou nepoznala hořkost porážky. Na druhý Chomutov má k dobru tři body.

Další turnaj se uskuteční v neděli 19. ledna, kdy se Liberec střetne s Tangem Hodonín a Helasem Brno. Tentokrát se bude hrát ve SH TEZA Hodonín.