Další vynikající vystoupení mají za sebou na juniorském mistrovství světa v klasickém lyžování mladí čeští sdruženáři. Ve švýcarském Kanderstegu i ve třetím závodě výrazně promluvili členové Dukly Liberec do medailové bitvy. Jan Vytrval vybojoval v dramatickém finiši individuálního závodu HS106/5 km bronzovou medaili a Ondřej Pažout dojel šestý. Družstvo v severské kombinaci se tak stalo na šampionátu jednoznačně nejúspěšnější součástí české lyžařské výpravy.

Svěřencům trenéra Marka Šablatury se v ideálních podmínkách vydařil opět skok na můstku HS106. Čtvrté místo patřilo Vytrvalovi – 101,5 m (+10 s), šesté Pažoutovi za 98 m (+25 s). Mezi 56 aktéry obsadil šestnáctiletý Petr Šablatura skokem 86 m 43. pozici (+2:28 min.) a David Zemek po nepříliš nevydařeném skoku 47. místo za 82,5 m (+2:58 min.). „Protože se mi v Kanderstegu skokansky dařilo, a navíc začal foukat příznivý vítr, po poradě s trenérem jsem jako jediný zvolil o jednu lavičku nižší nájezd. Jenže jury mi nakonec žádné body nepřičetla se zdůvodněním, že to platí pouze v závodech Světového poháru… Mohl jsem na tom být před během ještě lépe, ale nelituji toho,“ popsal Vytrval kuriózní moment.

A dramatický běh? „Taktika byla jasná – co nejdříve se pořádně rozjet. Soupeře jsem dojel zhruba na dvou kilometrech, ale hned na začátku 2. kola nastoupil Vrhovnik. Vyrazil jsem za ním a ještě na předposledním kopci jsem měl před ostatními náskok. Terzer s Loomisem mě však přesto asi 500 m před cílem stáhli. Do finiše jsem nastupoval první, ale Rakušan jel fantasticky a dostal se přede mne. Do závěru jsem však dal úplně všechno a Američana jsem těsně porazil,“ komentoval průběh Vytrval.

Výsledky: 1. Vrhovnik (Slovinsko) 11:28,8 min., 2. Terzer (Rakousko) +4,9 s, 3. Vytrval +5,4, 4. Loomis (USA) +5,5, 6. Pažout +23,4,… 38. Zemek +3:03,6 min., 44. Šablatura +3:17,4.