Judoclub Liberec porazil v semifinále SJ Litoměřice 4:1 (40:10 a poprvé v historii tak postoupil do finále nejvyšší soutěže.

Liberecká sestava: do 60 kg Pavel Petřikov, do 66 kg – Matěj Binhak, do 73 kg – Pavel Zagrodnik, do 81 kg – Tomáš Mužík, do 90 kg - Lukáš Rak, do 100 kg - Michal Krpálek, nad 100kg - Przemysl Matyjaszek.

Za Liberec bodovali Petřikov, Mužík, Rak a Matyjaszek, všichni shodně vyhráli své zápasy na Ippon. Nerozhodný výsledek uhájil Zagrodnik, avšak zranil si rameno a poté již nenastoupil do finále. Na soupisce Liberce chyběl zraněný Ježek.

V utkání o mistrovský titul nastoupili Liberečtí v oslabené sestavě. V šedesátce zabodoval Pavel Petřikov a Liberec se ujal vedení. USK srovnal skóre, když odchovanec JC Liberec Binhak prohrál s Dubským jen těsně na 5 pomocných bodů. Vzápětí prohrál Müller, který nahradil zraněného Zagrodnika, s Vaňkem a USK se dostal do vedení.

Po remíze Tomáše Mužíka s Veselým a vítězství Raka nad Horákem, byl stav vyrovnaný, Liberec však vedl na pomocné body. Výborným výkonem Krpálka, který remizoval s Kobzou stoupla šance Liberce na titul. Za stavu 2:2 stačila k zisku titulu remíza. Vše vypadalo velmi nadějně až do chvíle, kdy Lukáš Krpálek hodil Matyjaszeka na Ippon. USk tak těsně vyhrál 3:2.