Jizerská ČSOB Pojišťovna padesátka je zajímavá tím, že je rozložena do tří dnů pátek 11. ledna: Bedřichovská 30 km volnou technikou (od 11 hodin), sobota 12. ledna: závod na 25 km (od 9 hodin) a hlavní závod v neděli 13. ledna (od 9 hodin). Jizerská 50 je navíc zařazena do prestižních seriálů dálkových běhů Swix Ski Classic, Fis Marathon Cup a Worldloppet.

K tomu se jede v pátek od 16 hodin Mini jizerská pro děti a od 18 hodin závod lyžníků, po jehož skončení následuje slavnostní zahájení J50 a ohňostroj. Navíc v sobotu od 19 hodin na Benešově náměstí vystoupí rap-funková úderka J. A. R.

V sobotu po pětadvacítce je na pořadu od 15 hodin závod firemních štafet na 4x 3 km. Jedna štafeta je politická z Libereckého kraje ve složení Zuzana Kocumová, Marek Pieter, Jan Korytář a Jindřich Baxa.

Do stopy první vlny nedělní padesátky, kterou odstartuje hejtman Martin Půta, si troufne bývalá reprezentantka v běhu na lyžích a současná náměstkyně hejtmana Zuzana Kocumová, která má na svém kontě již několik krásných umístění na J50 v předchozích letech.

„Nechceme být jen reprezentanti kraje v dlouhých kabátech, ale představit se na jedné z nejvýznamnějších sportovních akcí pořádaných v Libereckém kraji také jako obyčejní závodníci," řekla s úsměvem náměstkyně, která je na kraji zodpovědná i za tělovýchovu a sport, a proto propaguje i návrat Jizerské padesátky na kolech v červnu letošního roku.