Do O2 Bedřichovské 30 odstartovalo 561 závodníků ze 16 zemí.

„Byla to moje nejtěžší Bedřichovská 30 vůbec, protože se sešla velmi silná konkurence. Do Hřebínku jsme jeli ve skupině, pak jsme to s Jakubem Grafem zkusili roztrhat. Myslel jsem si, že v cílové rovince dojde na sprint, ale Jakub dva kilometry před cílem upadnul a už mě nedohnal,“ řekl vítěz, který kromě věcných cen obdržel skleněnou trofej od společnosti Crystal Bohemia Poděbrady.

„Do dvacátého kilometru se mi jelo špatně, bylo to hodně na techniku a muselo se dávat pozor, aby se lyže nebořily. Postupně se mi jelo lépe a Kamile Bořutové jsem se utrhla až na Hřebínku,“ zhodnotila závod Jitka Pešinová.

Na startu se objevily i osobnosti, které nejsou nutně spjaty s běžeckým lyžováním. Na trať tak vyrazil například plážový volejbalista Petr Beneš. „Už jsem tady běžel pětkrát a byl to kvůli podmínkám vůbec nejtěžší závod. Je to pro mě dobrá příprava před sezonou – běžky jsou o fyzické kondici a také se zapojí celé tělo, takže to je přesně to, co potřebuju,“ prohlásil celkově 369. Beneš, který se chystá na olympijské hry v Londýně 2012.

(lei)