V soutěži mužů soupeřilo celkem 77 šermířů, mezi kterými zvítězil reprezentant Čapek z SC Praha. Z domácích se do top ten probojoval na pěkné 10. místo Janeček. Mezi lepší polovinu zúčastněných se dostali ještě liberečtí 28. Knap, 30. Horbachuk a 31. Fáber.

Kord si zkusili ještě fleretisté Kulík, který byl 41. a Ploch 46. Soutěž si také vyzkoušeli mladí šermíři Lokomotivy, kteří vypadli v předkole. Mezi ženami zvítězila dlouholetá reprezentantka Olexová z USK Praha. Liberecké dvě šermířky se umístily na 26. pozici Havlíčková a na 28. Brzobohatá.

V kadetech se mezi top ten probojoval na 10. místo a nejlepší z Libereckých byl Šilhán. Dále byli 14. Foršt, 18. Plášil a 26. Berčo. Na místě prvním se umístil Kult z SC Praha. V kordu juniorů zvítězil juniorský mistr republiky v moderním pětiboji Kuf z Dukly Praha. Čtyři šermíři Lokomotivy vypadli v předkolech.

„Při zajištění náročného turnaje nám velmi pomohli naši sponzoři, kterým bychom chtěli poděkovat. Jsou jimi město Liberec, ELRA servis, ATJSK, Agentura regionálního rozvoje Nisa, Dino Toys s.r.o., OZP oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, Auto-pneu-servis BICOM, pivovar Svijany, OFSET- VALEŠ, IZOLTHERM a mediální partner Radio Contact Liberec. Originální umělecké ceny pro nejlepší dodala společnost ASTERA s.r.o. z Nového Boru,“ uvedl ředitel turnaje Reiner Niesig.

ciDalšími dvěma turnaji pořádanými v prostorách Lokomotivy Liberec budou 30. dubna Liberecký fleret a 12. června Mistrovství republiky v šermu fleretem a kordem mužů a žen.