Zatímco v extralize byly v této sezoně vzájemné zápasy severočeských volejbalistů vyrovnané (dvakrát 3:2 pro Liberec), včerejší pohárové derby mělo jednoznačný průběh. Dukla Liberec porazila SKV Ústí nad Labem bez problémů 3:0 a k postupu do Final Four Českého poháru jí stačí příští středu v odvetě čtvrtfinále uhrát v Ústí jediný set.

Final Four Českého poháru mužů se uskuteční 5.–6. února 2011 a pokud Dukla Liberec postoupí, bude se ucházet o pořadatelství. Už první dva míče včerejšího prvního čtvrtfinále v liberecké hale jako by předznamenaly průběh. Ústecký Habr zkazil servis a hned po něm se libereckému Novákovi povedlo eso. Dukla brzy utekla na 9:2, 16:6 a nebylo co řešit.

V dalších dvou setech vždy začali lépe hosté, jenže vedení nedokázali udržet a Liberec zabral v době, kdy se sady lámaly. Zápas trval 76 minut a zajímavostí je, že všechny proměněné setboly byly zásluhou smečí Vencovského od kůlů.

„Náš cíl byl vyhrát 3:0 a to jsme splnili,“ mohl si libovat liberecký trenér Michal Nekola. „Ústí dnes nezvykle často chybovalo, nedařila se mu přihrávka. My jsme naopak dobře bránili.“ Ústecký kouč Miroslav Malán byl zklamán: „Dnes se mi to vůbec nelíbilo, Dukla jako by více chtěla vyhrát. My jsme se trošku zmátořili v úvodech druhého a třetího setu, ale celkově jsme moc šancí neměli. Postup je už v oblasti utopie.“

Dukla Liberec – SKV Ústí nad Labem 3:0
Sety: 16, 20, 22. Rozhodčí: Pejpal, Dmejchal. Čas: 76 minut. Esa: 6:1. Zkažená podání: 8:8. Diváci: 315.
Liberec: Novák, Nesvačil, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch – libero Jeslínek. Bez střídání. Trenér: Michal Nekola.
Ústí: Habr, Moník, Beer, Pěkný, Vampola, Mach – libero Kopáček. Střídali: Bican, Žáček, Mooz, Procházka. Trenér: Miroslav Malán.
Odveta čtvrtfinále Českého poháru se hraje ve středu 26. ledna v Ústí nad Labem.