Toto ocenění předává FAČR osobám, které se obětavě a dlouhodobě prací ve fotbalovém prostředí zabývají. Předávání se uskutečnilo v Tereziánském sále Břevnovského kláštera.

Jaroslav Leibl převážně působil ve Frýdlantu, ať již jako aktivní hráč, ale také jako kantor rozvíjel fotbal ve školách a zároveň byl i předsedou TJ a zasloužil se o zvelebení a výstavbu sportovišť ve městě. Byl trenérem ve Frýdlantu, Bulovce, ve Višňové a naposledy v Jiskře Dolní Řasnice.

„Hrál jsem ve čtyřech klubech a čtyři také trénoval. Jako trenér jsem nikdy nesestoupil, ale třikrát slavil postup. Nejvíc si cením výhry v ročníku 2013/14 s Višňovou, kdy jsme mohli postoupit do divize. Trenérský kurs jsem dělal i s panem Pešicem,“ připomíná. “S frýdlantskou školou jsme v prvním ročníku McDonald´s Cupu postoupili až do krajského finále,“ uvedl vyznamenaný Leibl, kterého doprovázely manželka a vnučka.

Je stále aktivní a při nedostatku rozhodčích v okres se nabídl coby laik v zápasech, kde sudí není delegován. Cenu mu předávali šéf FAČR Malík a místopředseda Zlámal.