Pořadatelé připravili i zkrácenou trať o délce 2 km, určenou pro děti a žactvo. Přihlásit a závodit může každý, kdo má chuť a odvahu. Připraveno je celkem dvanáct věkových kategorií.

Centrum dění a prezentace je v restauraci Svárov v České Lípě, kancelář závodu je otevřena od 8.00 hodin. Start dětských kategorií je plánován na 9.45, dospělí pak budou startovat v půlminutových intervalech od 10.30 hodin.

Trasa časovky vede z České Lípy na Zákupy, zde se závodníci stočí směrem na Srní a cíl bude před nájezdem na křižovatku silnice I9 výpadovkou na Prahu.

Sportovní klub MS AUTO společně s hlavním partnerem závodu VZP ČR Libereckého kraje, srdečně zvou účastníky poměřit své síly v boji proti chronometru.

Cyklistický Sportovní klub MS AUTO z České Lípy zažívá v současné době úspěšné období.

Klubu se podařilo spustit projekt seriálu závodů Českolipský silniční pohár, tedy dlouhodobou soutěž krajského formátu a zároveň plní i medailová očekávání na jednotlivých závodech.

Potěšující je, že velký podíl na dosavadních úspěších mají mladí odchovanci klubu. Shrnutí posledních odjetých akcí ukazuje, že silniční cyklistika v České Lípě má zdravé kořínky a snad též i perspektivu do budoucna.