„Jedinou porážku utrpěl až v boji 
o postup mezi nejlepší čtyři. Jako dvacátý se umístil Jurij Horbachuk, 32. byl Ladislav Knap, 46. Filip Lukáš, 55. Petr Gubin a 59. Jindřich Šilhán. Začátečnickou daň zaplatil 75. místem Ondřej Melichar," řekl trenér Reiner Niesig.

Druhý den se mezi sebou utkali junioři a ženy, kterých bylo celkem 83, a tak se dvoudenní soutěže zúčastnilo celkem 158 kordistů a kordistek. V juniorech se domácí mezi nejlepší neprobojovali, a tak se 44. umístil František Jurák, 45. Lukáš Pur a 47. Petr Gubin. V předkolech vypadli Melichar, Lukáš a Landsperský. Mezi ženami bohužel domácí zastoupení neměli.

„Za umožnění uspořádání sportovní soutěže takového rozsahu děkujeme výboru tělovýchovné jednoty Lokomotiva I Liberec a statutárnímu městu Liberec. Dále pak firmám a podnikům, kterými jsou IZOLTHERM, Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce n. N., a.s. soukromý pivovar Svijany, JIM ofsetová tiskárna, ELRA servis, Dino, Libeos, PRECIOSA, Stará Dáma, AQUAPARK Centrum Babylon Liberec, CENTRUM BABYLON LIBEREC, Agentura regionálního rozvoje Nisa, MARTY sportovní poháry, RTM Liberec a reklamní agentura Ika," dodal Niesig.