Slavil i jeho krajan Morgenstern, 5. místo mu stačilo k zajištění křišťálového globu za vítězství ve světovém poháru. Dobyl ho podruhé v kariéře po třech letech. Z Čechů byl nejlepší veterán Jakub Janda. V prvním kole předvedl výborný skok na 196,5 metru a ze 14. místa sahal na nejlepší umístění v sezoně. „Ve druhém měl ale vyšší lyže za hranou, což tenhle můstek neodpouští. Je založený na aerodynamice a pokud dáte takovou brzdu, nemůžete letět dál,“ komentoval jeho závěrečný skok na 187,5 metrů trenér David Jiroutek.

Přesto Jandova 17. pozice (letos už potřetí) zůstává druhou nejpovedenější po prosincovém 15. místě ve Willingenu. Čtyři body a tedy i 500 švýcarských franků získal ještě 26. Lukáš Hlava. Na tradiční české 31. příčce (už poosmé v SP v sezoně), první nebodované, zůstal Borek Sedlák, 34. Jan Matura.
„Koudelku odnesl závan větru, protože těsně před ním jury nesmyslně snížila nájezd. Už nemáš žádnou rychlost a právě malinký závan větru stačí,“ vysvětlil kouč Jiroutek špatný skok na 108 metrů. Přesto zůstává Koudelka na 9. pozici v průběžném hodnocení leteckého světové ho poháru před závěrečnou Planicí.

„Teď zavíráme knížku světového poháru a chystáme se otevřít novou, mistrovství světa,“ dodal Jiroutek. Po návratu domů začíná tým přípravu ve středu na malém můstku v Liberci. Do dějiště šampionátu do Osla odlétá v úterý 22. února, o víkendu pak čekají závody na středním můstku – v sobotu jednotlivci, v neděli poprvé v historii týmy.

(tono)