Program galavečera Night of Warriors II odstartovaly tři předzápasy. V tom prvním se v klasickém boxu do 75 kilogramů představili Alexandr Klimov z Iron Fighters a Fabián Maťo z BFC Liberec. První jmenovaný zvítězil 3:0 na body. Ve druhém duelu nastoupil liberecký David Vinš proti Martinu Novákovi z Kroměříže. Ve váze nad 91 kilogramů zvítězil liberecký boxer opět 3:0 na body. Posledním předzápasem byl souboj Daniela Navary z Příbrami s Janem Greisigerem ze Žatce. Juniorský reprezentant ČR Greisiger nakonec vyhrál po třech kolech 2:1 na body.

Adrenalin a krev

Po vystoupení skupiny bubeníků Denbaya již vypukl hlavní program Night of Warriors II. Hned na jeho úvod se rozbouřené aréně představil jablonecký judista a několikanásobný mistr republiky Ivan Ivanka. Ve váhové kategorii nad 100 kilogramů disciplíny MMA proti němu stál Martin Chuděj a po třech dlouhých kolech se radoval z výhry právě domácí Ivan Ivanka.

Následoval první semifinálový souboj čtyřčlenné pyramidy v K1 do 94 kilogramů. V něm nastoupil Petr Kareš z Iron Fighters proti Lukáši Bleyovi ze Slovenska. Profesionální mistr světa v K1 Petr Kareš svého soupeře k větším atakům nepustil a slušně si nabodoval, takže nakonec zvítězil 3:0 na body. Druhý semifinálový duel přinesl souboj libereckého Radima Kušniraka s polským borcem Mareuszem Duczmalem. Kušnirak měl cíl postoupit do finále a podle toho se vyvíjel zápas. Polský sok sice nevypadal na tvrdého fightera, ale jeho technika nebyla vůbec špatná. Zkušený Kušnirak si ale vítězství pohlídal a vyhrál 3:0 na body, což znamenalo finále proti Petrovi Karešovi.

Ničitel Petr Záděra

Po semifinálových zápasech přišlo vystoupení křehkých dívek liberecké taneční skupiny Takt, ale bojovníci, kteří se chystali do ringu, rozhodně křehcí nebyli. Šestatřicetiletý Petr Záděra starší, bojující za Iron Fighters, nastoupil ke svému prvnímu zápasu MMA. Proti 135 kilogramů těžkému Záděrovi se postavil Michal Canecký z Good Luck Gymu a dlouho očekávaný zápas neměl dlouhého trvání. Záděra přes svou mohutnou postavu nastoupil na soupeře velmi rychlými pažemi a jeho pěsti přesně nacházeli cíl na obličeji Caneckého. Výsledkem toho byl chránič zubů na podlaze ringu a roztržené obočí. Canecký již nebyl schopný boje a Záděra náležitě oslavoval svůj triumf v prvním kole.

Dalším bodem programu byl zápas ve fullcontactu do 81 kilogramů. V červeném rohu se představil domácí Jiří Vaňata z BFC Liberec, proti němu se postavil Václav Libiš z Lovosic. Velmi tvrdé vystoupení na tři kola po dvou minutách nakonec vyhrál Vaňata 2:1 na body.

V šestém utkání hlavního programu vyzval v K1 do 81 kilogramů Pavel Ševčík z Iron Fighters Davida Koutného z Olomouce. Oba borci si dávali náležitě do těla, ale na body byl nakonec šťastnější Koutný, který zvítězil 2:1. Další souboj v K1 obstaral Georgij Fibich z Iron Fighters, který na minulém Night of Warriors nebojoval, protože mu odpadl soupeř. Vynahradil si to tak nyní, když ve váze 98 kilogramů nastoupil proti Lukášovi Skircovi z Ústí nad Labem. Mistr světa asociace ISKA z roku 2011 Fibich svého soupeře ničil od prvních okamžiků a výsledkem toho bylo KO v prvním kole. Ještě před samotným vrcholem večera nastoupil liberecký Adam Kocourek z BFC proti Ivo Zedníčkovi z Brna v K1 do 81 kilogramů. Oba borci končili utkání hodně zkrvavení a několikrát je museli sekundanti otírat od krve na celém obličeji a hrudníku. Liberecký fighter nakonec zvítězil 3:0 na body.

Jak říkal moderátor večera Michal Frabša, sport je spojený také s charitou a bojové sporty nejsou výjimkou. Dalším bodem večera tak byla dražba obrázků, které děti z Jedličkova ústavu připravily právě pro Night of Warriors. Nakonec se jejich prodejem vybralo 20 tisíc korun pro ústav.

Kušnirak vítězem, Kareš na operaci

Pak ale přišly tři poslední zápasy sobotního večera. Prvním z nich bylo finále pyramidy v K1 do 94 kilogramů mezi Radimem Kušnirakem a Petrem Karešem. Oba borci se velmi dobře znají, možná i proto byl zápas o to výjimečnější. První kolo sice vyhrál Kareš na body, ale na začátku druhého kola si zlomil kost za ukazováčkem na silnější pravé ruce. Nicméně Kareš boj nevzdal a Kušnirak byl hladový po vítězství a svou vůlí si pro něho dokráčel. Zvítězil 3:0 na body. Na stranu Kareše lze konstatovat, že je obdivuhodné, že zápas nevzdal, byť byla jeho šance na vítězství díky zranění mizivá. „V pondělí ho čeká operace. Musí se to sešroubovat a odhadovaná doba rekonvalescence je čtyři až sedm týdnů. Do konce roku tak dáme všemu klid," řekl trenér Petra Kareše Alois Škeřík.

Rozlučka Fedora

Diváci také dlouho čekali na zápas s pořadovým číslem 10 hlavního programu. To nastoupil do boje o profesionální titul mistra České republiky v lowkicku do 71,8 kilogramů Jan Fendrich, proti kterému se postavil Michal Málek z KBC Krásná Lípa. Právě pro Fendricha byl tento zápas posledním v jeho úspěšné kariéře a stáli proti sobě dva mistři světa asociace WKF. Trojnásobný mistr světa Fendrich však zakončil tento zápas i celou svou bojovou kariéru nejlíp, jak mohl. V posledním pátém kole svého soka poslal u provazů tvrdě k zemi a Michal Málek už neměl sílu se dostat na nohy. Jan Fendrich tak vybojoval titul po KO v pátém kole a mohl se s burácející arénou rozloučit s nasazeným mistrovským pásem.

Polský bijec

V posledním zápase večera se zrodilo menší překvapení. V zápase MMA do 84 kilogramů nastoupil oblíbenec libereckého publika Tomáš Penz z BFC Liberec, proti němu nastoupil polský bijec Kamil Szymuszowski. V bitvě na tři kola po pěti minutách však Penz prohrál, když rozhodčí ve druhém kole vyhlásil TKO (technický knockout na údery) a polský bojovník se mohl radovat z vítězství.