Hit kola mezi druhým Jabloncem a prvním Libercem dopadl jednoznačně pro hosty z Liberce a devět vstřelených gólů nebylo ještě spravedlivým vyjádřením liberecké převahy.

"Vrátili jsme jim prohru 5:9 i s úroky. Oba týmy byly pečlivě připravené, ale tentokrát jsme se vyvarovali toho, že bychom hráli příliš individuálně a zapomíali na týmový duch. Do puntíku jsme tentokrát splnili, co jsme si v šatně řekli. Z výkony všech hráčů jsem proto nadšený," hodnotil kapitán Liberce Pavel Bína.

Hodně práce odvedl Jiří Šisler (hrající trenér německého klubu Niesky), autor dvou branek. Liberec se také více věnoval kanonýru Petru Mečířovi (nejlepší střelec soutěže), takže ten se ani jednou neprosadil.

Liberecký tahoun Jan Štokr smečuje přes Emanuela Birarelliho z italské Verony.
Volejbalisté Liberce potrápili hvězdy z Verony. Kluci bojovali, těšilo Nekolu

Liberec důsledně bránil a po dvou brejcích vedl 2:0. "Navíc další šance pochytal jejich Vykoukal. Po rozehraném trestném kopu Jablonec snížil a pak předvedl Vogt v naší bráně dva super zákroky. A od té doby jsme domácí mleli," přiznává Bína.

Kdyby Jablonec dorovnal, asi by byl zápas pro Liberecké o něco těžší. Pět gólů do poločasu bylo dost rozhodujících. "Ve druhé půli jsme je k ničemu nepustili, řekl bych, že jsme byli o dvě třídy lepší," podotkl "Binič".

V závěru, od stavu 7:1, hrál Liberec mnohdy zbytečně exhibici - hodně na "housle". "Jsem rád, že jsme to až moc sebevědomému Jablonci nandali a klidně to mohlo být patnáct. Hlavně když se nechal slyšet, že si nás namaže na chleba…," dodává liberecký kapitán, jenže zároveň chválí liberecké fanoušky, kteří do Jablonce přijeli fandit.

Po hladké výhře vede Zlej se(n) Liberec tabulku o tři body před Jabloncem. V neděli 21. ledna od 19 hodin hraje na Harcově s Chotěboří.

GMM Jablonec - Zlej se(n) Liberec 2:9 (1:5)

Branky: 8. Beníšek, 28. Haunold – 5. a 24. Benek, 15. a 25. Bernát, 24. a 28. Šisler, 8. Němec, 15. Beneš, 20. Bína. Liberec: Vogt – Bína, Žoček, Soukup, Šisler, Benek, Němec, Bernát, Beneš, na střídání: Žižka, Plechatý.