„Splnil jsem si cíl, porazit vítěze, ale že to bude o třídu…, „ divil se Pecka.

Reprezentant a favorit závodu Krupka začal ostře, ale utavil se. „Bylo vidět, že nemůže a tak nedokončil,“ uvedl Pecka, který Krupku s ostatními pěti jezdci pronásledoval.

„Spolupracovali jsme, až na Ptáčníka, který jel stále jako poslední ve skupině. Dvoukilometrovou rovinku jsem pak za větru odmakal na čele, takže jsem vše odtáhl sám. Pět set metrů před cílem jsem šel do nástupu, ale 50 metrů před koncem mě najednou Ptáčník předjel, a to na takové krátké vzdálenosti nestačíte moc reagovat. Nestačil jsem již zrychlit a v cíli mně chyběl krok,“ sdělil Pecka.

„Na závěr sezony to celkem šlo. Škoda, že nespolupracovali všichni ve skupině, jak by měli,“ posteskl si.

Pecka měl letos problémy s bruslemi, takže z osmi absolvovaných závodů nedojel dva. V Liberci s pádem byl desátý, druhý nyní v Račicích. „Celkem dvakrát druhý, jednou ještě pátý a také osmý. Z toho tři závody jsem jel na starých, nepoužitelných bruslích, na kterých jsem si zničil nohy,“ dodal Pecka. Z toho byly stržená kůže na obou patách, po pádech sádra na ruce, natržené šlachy na ruce a dvě ortézy. Snad to bude příští sezonu lepší.