Inlinista Jan Pecka je už nyní vítězem ČMP

Liberec - V šestém závodě Českomoravského poháru O2 InLine Cupu 2008, který se jel na trati ve Vesci, opět dominoval liberecký Jan Pecka.Bylo to jeho čtvrté vítězství v letošním ročníku, v němž má v aktuálním žebříčku náskok před druhým Drastichem 32 bodů.

26.8.2008

Jan Pecka ve Vesci.Foto: Deník/Petr Šimr

Drastich se v minulém týdnu zranil na zápěstí tak, že v Liberci nejel a nemůže v posledních dvou závodech Pecku bodově dostihnout (za vítězství v závodě je 15 bodů). Pecka se tak stal již jasným vítězem O2 InLine Cupu 2008.

Celkem je vítězem ČMP potřetí za sebou (2006, 2007 a 2008).
Závod ve Vesci čítal 17 okruhů a výsledný čas Pecky měl hodnotu 36.18 min, což je průměrných 35 km/h. V posledním kole mu naměřili nejrychlepší čas – 1:54 min., což je 38 km/h. „byl to první závod po dvou měsících pauzy. Dokážu jet rychleji než těch 36.18,“ potvrdil vítěz.

Pecka jel v 60členném pelotonu v desetičlenné, rychlejší skupince, z níž postupně pomalejší kolo za kole odpadávali. „Jak se tempo zvyšovalo, odpadávali. Nakonec jsme jeli do posledního kola jen ve čtyřech. Já stále vzadu. nechal jsem je závod odtáhnout a pak jsem za to vzal a vyhrál s náskokem,“ dodal. Pecka vyhrál s 80metrovým náskokem.

A jaká byla ve Vesci trať, s níž byly ještě den před závodem problémy? „Byla nakonec jako zázrakem v kvalitním stavu,“ potvrdil vítěz. Ten navázal na předchozí dva ročníky ČMP, kdy také měl dva závody před koncem pohár v kapse.

Další podnik ČMP se jede 6. září v Praze – Černošicích a finále je 20. září v Račicích.

26.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
Výstava Metznerbund v Oblastní galerii.
9

Metznerbund v Oblastní galerii překvapuje porcí pestrého umění českých Němců

JAKUB ROSSMANN Narodil se 16. října v liberecké porodnici mamince Michaele Hesové z Liberce. Vážil 3,81 kg a měřil 52 cm.
8

Hlasujte pro nejhezčí miminko 42. týdne roku 2017

Kraj ušetřil na veřejných zakázkách miliony

Liberec – Od začátku letošního roku do konce září Liberecký kraj vyhodnotil celkem 135 veřejných zakázek za předpokládanou hodnotu 827.497.297 Kč.

Byl to dříč, vzpomíná na atleta Karla Koláře jeho trenér Vladimír Zelin

Úspěšný, nedávno zesnulý, jablonecký atlet, Karel Kolář, strávil nejdelší a také nejúspěšnější sportovní období v jablonecké TJ Liaz. Tam jej v letech 1977 až 1982 trénoval Vladimír Zelinka.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech opět mohou plnoletí občané ČR volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Derby mělo říz! Liberec obrat dokonal v nájezdech, Litvínov nasadil posily

Litvínov – Osmý pokus libereckým vicemistrům vyšel a konečně slaví první venkovní výhru v sezoně. Dočkal se v jednom ze šlágrů 15. extraligového kola v Litvínově, kde díky trefě Michala Bulíře vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři dvakrát prohrávali, avšak vždy dokázali srovnat krok a obrat nakonec v nájezdech dokonali.