Liberecký deník v sobotním vydání informoval o tom, že někteří závodníci kritizovali nepřipravenost trati, která spočívala především v rýhách na asfaltu a nezajištěných výkopech hned vedle trasy závodu.

Bruslaři ale nakonec v sobotu přece jen vyjeli a organizátor zhodnotil závody jako vydařené. „Já osobně si myslím, že se povedlo tratě připravit opravdu dobře,“ napsal na web inlajn.cz organizátor Víťa Žalud.

A jak tedy vše dopadlo? V dopoledním klání dětí na trati 1,2 km zvítězil Šimon Pravda, mezi dívkami byla nejrychlejší Michaela Sejpalová. Závod na 10 km, kterého se zúčastnilo více než 60 závodníků, vyhrál Miroslav Pražna a ze žen byla nejúspěšnější Renata Karabová. V atraktivním závodu ve vyřazovacím sprintu triumfovala v dětské kategorii Julie Stodolová, v ženách Markéta Žďárková a v mužích uspěl Jan Stodola.

Hlavní závod, sedmnáctiokruhový Databox půlmaraton, vyhrál s pětivteřinovým náskokem Jan Pecka, a to v čase 36:18. Mezi ženami se pak zaskvěla Renáta Karabová.

Následující klání štafet pak patřilo družstvu No Name a v posledním závodu koloběžkářů uspěl Ladislav Provod, v ženách Alice Nedomlelová.