"Už jsme tam hráli několikrát, je tam velká zima a minule to tam i dost klouzalo, tak uvidíme, jak to bude teď. Nepříjemné je, že hrajeme v úterý v Ostravě a ve středu v České Lípě, kluci si budou muset brát volno nebo dovolenou v práci a i s tím cestováním to bude náročné," řekl Zdeněk Skružný, trenér FBC Liberec.

Jeho tým čeká náročný program. V neděli hostí Tatran Střešovice, s kterým na konci srpna prohrál v poháru 1:12, následují zmiňované dva venkovní duely v týdnu a další neděli doma Otrokovice. "Máme za týden čtyři zápasy, což je fantazie… V amatérském sportu mi to přijde jako úlet…"

Po porážkách v Mladé Boleslavi a se Spartou liberecká parta porazila s přehledem 7:2 Vinohrady, a tak pod Ještědem panuje se vstupem do soutěže poměrně spokojenost. "Hlavně ty výkony byly ve všech zápasech solidní. Mrzí nás jen domácí porážka se Spartou, kde jsme vedli 2:0, náskok měli zvýšit, ale soupeř se po první třetině oklepal a ten zápas otočil," našel kaz na kráse Skružný.

Na zimní stadion se Česká Lípa ve své klubové historii stěhuje k soutěžnímu zápasu už pošesté. Shodou okolností poprvé to bylo právě proti Liberci, ale ještě ve druhé nejvyšší soutěži v sezoně 2015/2016. Českolipští tehdy dokázali porazit svého soupeře 6:5, přičemž rozhodující gól vteřinu před koncem zaznamenal Štěpán Slaný.