A jejich představení v konkurenci deseti registrovaných týmů hrající soutěžní hokejbal nedopadlo špatně. Do Liberce Vosy přivezly šesté místo.
„Myslím, že v té konkurenci jsme se neztratili, protože nám přálo štěstí,“ prohlásil šéf týmu Vos a zároveň jeho brankář Petr Kudláček. Narážel tím na fakt, že těsně před turnajem odstoupil ze skupiny jeden tým. Vosy proto bez ohledu na výsledek dalšího zápasu, ve kterém prohrály s Děčínem, postoupily do osmifinálové skupiny. Tam nejprve v silném dešti podlehly pozdějšímu vítězi turnaje Kolibě z Ústí nad Labem, ale druhý den ráno dokázaly porazit po dramatickém průběhu Teplice Kings 3:2. V zápase o páté místo pak ještě pár minut před koncem vedly 1:0 nad týmem Pozdní sběr, soupeř ale vyrovnal a 40 vteřin před koncem rozhodl.

„Vzhledem k tomu, že nehrajeme žádnou soutěž a ostatní týmy ano, je umístění pecka,“ chválil Kudláček, který si z turnaje odvezl i individuální ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje.

Vosy Azyl jsou složeny výhradně z amatérů, několik hráčů má zkušenost s mládežnickým hokejem, pár hrálo florbal. Hokejbal ale jinak na Liberecku nemá žádnou tradici. Před lety působila v Liberci Glorie a někteří její členové jsou dnes právě v týmu Vos. „Hrajeme pro zábavu. Scházíme se ve středu navečer na hřišti ve Vratislavicích,“ doplnil Kudláček s tím, že si případní zájemci mohou také přijít zahrát.