Z Austrian Youth Championships má Blinka medaili z dvouhry dorostenců a postaral se o první stupně vítězů pro SKST Liberec z ostré mezinárodní konkurence v historii. Čtyři sta hráčů a hráček ze dvaceti zemí obsadilo na čtyři dny Linzer TipsArenu. Dominovali tenisté z Rakouska a Německa, ale ve hře byli i zástupci Srí Lanky, Kanady a spousta naturalizovaných Asiatů. A na 63 stolech se během dne stihlo i přes 1000 zápasů.

Mladí Liberečáci atmosféru tamního turnaje dobře znají, účastnili se ho počtvrté a možná právě předchozí zkušenosti jim pomohly. Blinka se loni dostal mezi nejlepších šestnáctku, tentokrát si ale ještě výrazně polepšil. I když ze skupiny postoupil až z druhé pozice a musel se prokousávat dalším 64členným pavoukem. Tam ho ale několikrát podržely pevné nervy. 3:2 porazil Rakušany Dillona a mezi dvaatřicítkou i Janickiho. V osmifinále zvládl tři těsné závěry setů s Francouzem Decrauzatem (12:10, 12:10 a 11:9) a pátý set ovládl poměrem 11:7 i ve čtvrtfinále se Švýcarem Moulletem i přesto, že prohrával už 0:2 na sety.

Zastavil ho až v semifinále kanadský reprezentant Yeung, který zvítězil 3:0. „Páté sety mi vycházely skvěle. Většinou jsem dobře začal a pak už set dohrál sebevědomě. Třetí místo je v téhle konkurenci perfektní a mám radost, že se dřina vyplácí,“ radoval se odchovanec největšího krajského oddílu.

Kromě něj SKST Liberec reprezentovali na Austrian Open i sourozenci Pařízkovi. Oba si vedli velmi dobře, ale po skupině narazili na silnější protivníky. Zato jen jedna výhra dělila od medaile i Alexandra Rosu mezi mladšími žáky. Nad jeho síly však byl Lucemburčan Van Dessel. Alex pochází z Rumunska a s rodiči se v létě přestěhoval do Česka, kde se natrvalo usadili. Ve své kategorii by mezi vrstevníky z ČR patřil mezi absolutní špičku, však také v Linci z 24 zápasů vyhrál 21! „Michal a Alex zahráli výtečně.

Pochvalu ale zaslouží všichni. S papírově slabšími soupeři se věděli rady a naopak porazili řadu těch silnějších. Mám velkou radost a cením se obrovského množství utkání v takové konkurenci,“ liboval si Martin Protiva, který na turnaji sledoval přes 80 zápasů, protože jeho svěřenci bojovali i v družstvech, kde se vešli vždy do první desítky.