V obou dorosteneckých kategoriích udrželi mladíci nejvyšší republikovou soutěž – extraligu. Poměrně tvrdé podmínky, v nichž klub dnes funguje, jsou tak kompenzovány hráčům i trenérům těmito nadprůměrnými výsledky. Ty jsou, vedle podmínek, které, jak známo, někdy vedou k lepším výsledkům, než podmínky luxusní, také odměnou za poměrně těžkou herní přípravu. Po turnaji v Německu sehráli kluci další dva venkovní turnaje v tuzemsku.

Junioři startovali na antuce v Brně, kde se po vítězství ve své skupině (odehráli ji bez prohry) střetli v semifinále i finále s extraligovými družstvy juniorů. V boji o finále přehráli Slavii Hradec Králové 2:1 (-24, 20, 11) a v krásném závěrečném utkání o 1.místo v turnaji podlehli domácímu JMP Brno 0:2 (-26, -20), když v první sadě měli dva setboly.

Kadeti si zajeli rovněž na antuku na tradiční turnaj v Rakovníku. Tam se jim sice o jediný set nepodařilo dostat do finálové skupiny, protože hráli kromě zápasu s USK Praha proti starším týmům juniorským, ale až na zápas s domácími juniory odehráli turnaj velmi dobře. Bonbónkem bylo vítězství 2:0 (25, 22) nad USK Praha, jedním z favoritů extraligy kadetů.

Na přípravných turnajích se vystřídali Brychcí, Havelka, German, Kysel, Maier, Melich, Moštěk, Mysliveček, Novotný, Prokoph, Suchánek, Šandera a Vojta.

Kluci dále startují v Liberecké volejbalové soutěži mužů, kde dosud sehráli 4 utkání se dvěmi vítězstvími a dvěma prohrami. „Celkem zatím dorostenci sehráli 25 přípravných zápasů. Další je čekají v srpnu, jednak na Antukovém mistrovství ČR juniorů a dále pak na letním kempu.

V září odehrají předligový turnaj v Hradci Králové a zúčastní se dalšího republikového turnaje. Několik utkání odehrají proti mužům. Do začátku mistrovských soutěží by herní příprava měla dosáhnout na nějakých 50 zápasů,“ uvedl trenér Libereckých Petr Prokop.