Třicetiletá překážkářka si otestovala aktuální formu na čtvrtečním mítinku Diamantové ligy v Lausanne. Cílem proběhla na pátém místě v čase 54,69, což je její druhý nejlepší letošní výkon. „Mám ze závodu dobrý pocit, což je důležité. Stačí pár kvalitních tréninků a věřím, že forma půjde nahoru,“ líčila optimisticky.

Závod ve Švýcarsku pro ni byl předposledním testem před srpnovým šampionátem, generálkou bude mítink v marockém Rabatu na konci příštího týdne.    

MS se blíží, připomínají vám kamarádi, novináři, že v Londýně poběžíte o třetí titul mistryně světa? Není to svazující?

Ani ne. Vlastně vůbec ne. Já už si to užívám. Myslím, že nemusím nic dokazovat. Pojedu do Londýna prostě předvést to nejlepší, co budu schopná v danou chvíli zaběhnout. Věřím, že připravená budu dobře. Ještě je měsíc do závodu, budu se snažit bojovat o co nejlepší umístění. Samozřejmě je cílem medaile.

Běháte ladně, bez viditelných potíží. Co achillovka, která vám zabránila ve stratu na ME v Lille?

Do Lille jsem odcestovat mohla. Nechtěla jsem to úplně pokoušet, protože jsem věděla, že tam budu muset absolvovat tři běhy. Spíš jsem potřebovala přitrénovat.

A přitrénovala jste?

Trénovala jsem celou dobu. Věřím, že teď už to bude jenom lepší. Ta achillovka je tak nějak jako stabilizovaná.

Co říkáte výsledkům mistrovství USA, kde tři atletky běžely pod 53 vteřin. Tato čtyřstovka s překážkami byla nejkvalitnější vůbec v historii…

Samozřejmě jsem ten závod sledovala. Byl neuvěřitelný. Běžely strašně rychle. Uvidíme, jak na tom budou za měsíc.

Myslíte na mistrovství světa?

No právě. To bude ještě za nějakou dobu. Jestli jim ta forma vydrží, nebo ne, nebo bude ještě stoupat… Určitě se máme na co těšit.

Copak my. Ale vy… Vnímala jste, že to byla nejrychlejší čtvrtka s překážkami v historii?

Určitě ano. Slyšela jsem to. Jsou to opravdu skvělé výkony. Asi tam musely mít atletky výborné podmínky, v podstatě ideální, protože během měsíce, co jsem s nimi závodila, se zlepšily o strašně moc. Ten závod byl výborný. Sedlo jim to.

Čím to?

Ony se Američanky vždy na ten šampionát chystají. Pro ně je to vrchol sezony, aby se vůbec mohly dostat na hlavní soutěž. Jak to bude vypadat za měsíc, to je otázka.

Může jim tak skvělá forma vygradovat opravdu až v Londýně?

Je to samozřejmě těžké. Když ji mají už teď, tak bude složité to vydržet. Nemyslím si, že by jim to mělo o hodně klesnout. Bude to pro ně dost oříšek, aby vyladily formu přímo na mistrovství světa.