Celý měsíc 28letá atletka Zuzana Hejnová po sezoně odpočívala, aby nabrala síly na olympijský rok, v němž bude obhajovat bronz z Londýna. Ona chce ale v Riu víc a hovoří o vítězství. Aktivní dovolenou strávila dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek na havajských ostrovech, ale teď už je více než týden v přípravě.

Nyní odjede liberecká rodačka na kondiční soustředění do Tater, pak do Nymburka a potom se na měsíc vydá k důležitému tréninku do Jihoafrické republiky. „Měsíc utekl strašně rychle. Nepřišlo mi, že jsem takovou dobu nic nedělala. Necítím se špatně, jde to docela dobře," řekla Hejnová.

Začala pozvolna, spíš chodí klusat, v plánu má spíš delší výběhy a posilovnu. „Větší běhání nás teprve čeká," řekla. Až se vrátí ze Slovenska, kde je už sníh, bude dva týdny v Nymburce. „Úplně nemám tohle počasí ráda, když musím v dešti a v zimě chodit ven běhat. Ale jakmile se přesuneme do Afriky, tak mi ten trénink vadit nebude," podotkla.

Motivaci má jasnou. Stejně jako v uplynulé sezoně bude mít jediný cíl. Jen místo mistrovství světa budou vrcholem olympijské hry. „I loni jsme si s koučem řekli, že priorita je mistrovství světa, podle toho jsme směřovali trénink. Uděláme to tak i letos," prohlásila svěřenkyně Dalibora Kupky. „Pro mě bude cíl získat zlato na olympiádě. Že se letos podařila také Diamantová liga, to je samozřejmě plus, ale nebude to priorita," dodala.

Ohlédla se ještě i za uplynulou sezonou, v níž se vrátila na absolutní vrchol po zlomenině nohy, potížích s patou a nepovedeném předchozím roce. „Ani mě to ve snu nenapadlo, že bych mohla navázat na sezonu 2013," vzpomínala na první titul mistryně světa z Moskvy. „I když byli tací, co mi už v zimě říkali, že opět vyhraju mistrovství světa. To jsem si klepala na čelo, protože tomu neodpovídal ani trénink, ani výkonnost."

Za úspěch se odměnila výletem do Tichomoří, navštívila všechny hlavní ostrovy O'ahu, Maui, Kaua'i a Big Island. „Na dovolené bylo parádně, to jsem si užívala. Moc jsem ale neodpočívala. Bylo to hodně o cestování po ostrovech, ale odpočinula jsem si hlavně psychicky," uvedla.

Na všech ostrovech se potápěla. „To bylo jedno z nejlepších potápění, co jsem zažila. Šnorchlovala jsem s delfíny, potápěla se s obrovskými mantami, to byl asi největší zážitek vidět ve volné přírodě taková zvířata," vyprávěla. „Chodili jsme na výlety, občas jsme hráli golf, nádhera."

Byla i na tamní nejvyšší sopce Mauna Kea ve výšce 4205 m n. m. „Člověk tam vyjede od moře během dvou hodin. Takový pocit jsem nikdy nezažila. Cítila jsem, jak je tam málo vzduchu, jak se člověku motá hlava a je mu trochu divně. Chtěla jsem se tam proběhnout a málem jsem se složila," doplnila s úsměvem.