Libereckým nevyšel podzim, kdy vyhrály pouze tři zápasy, a to ještě dva v samém závěru. V týmu je novým trenérem Václav Starý, Jan Houser zůstává trenérem dorostenek a je nadále u Starého asistentem. Družstvo mělo zimní přípravu, která byla zaměřena hlavně na vyladění kondice a stmelení kolektivu. Lokomotiva sehrála tři zápasy a také turnaj Tirex Cup v Otrokovicích, kde skončila čtvrtá.

„Hráčky předvedly zodpovědný výkon a podaly nadmíru dobré výkony. Jako jediné porazily vítězné Otrokovice 23:22, a to po čtyřech letech. Vydaly se ze všech sil, ale máme také z tohoto turnaje dvě zraněné,“ uvedl nový trenér Starý. Na turnaji Liberec dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a také dvakrát prohrál. „Byla to velmi dobrá příprava. Vyzkoušeli jsme si na turnaji podobnou hru, s jakou se prezentuje náš první soupeř v lize Slavia. Slovenská Senica hraje stejně jako Slavia a my s ní remizovali,“ pochvaloval si trenér.

Liberec má nyní zraněné Havlíčkovou (koleno), Houserovou (naražená kostrč), Kalčíkovou (podvrtnutý kotník). „Byla to pořádná zátěž, když jsme hráli zápasy 2x 25 minut v rychlém sledu,“ podotkl trenér. Do týmu se vracejí po operaci kolene Bezchlebová, stejně tak Rezlerová po operaci vazu v rameni. „Bezchlebová postupně, Rezlerová tak do dvou měsíců. Kastnerová po operaci musí zahájit pomaličku, ale Havlíčková bude snad do tří týdnů v pohodě,“ vypočítával trenér. Takže budeme sledovat, co přinese nedělní zápas v Praze na Slavii.