Samozřejmě bronzová příčka po podzimu je zavazující, proto házenkářky začaly trénovat po týdenním volnu již v prosinci. „Od druhého týdne jsme začali fyzickou přípravou a o vánočních svátcích jsme absolvovali přípravný turnaj v Praze na Slavii. Od ledna trénujeme 4x týdně. Ve druhé polovině ledna jsme sehráli dvě přípravná utkání s juniorskou reprezentací, kdy jsme jeden zápas vyhráli 32:29 a druhý prohráli 31:34. Poté jsme na Slovensku hráli s prvoligovými družstvy Bánovce nad Bebravou a Topolčany. Zejména tyto poslední přípravné zápasy ukázaly, jak na tom opravdu jsme. S přípravou jsem byl spokojen a podařilo se nám doufám děvčata připravit a naladit na vítěznou vlnu. Ani v jednom přípravném zápase až tak nezáleželo na výsledku, jako na předvedené hře v útočné a obrané fázi a zejména rychlý přechod z obrany do útoku,“ informoval trenér Jan Houser. Do odvet Liberec nastupuje ve stejném složení, v jakém odehrál podzim, navíc se po delším zranění do sestavy vrací zkušená Eva Kastnerová, která by měla být velkou posilou a oporou. „Děvčata přistoupila k přípravě zodpovědně, takže doufám, že si výborné 3. místo udržíme do konce soutěže, což je náš jasný cíl,“ dodal. A hráčky potvrdily slova trenéra první výhrou.

Na podzim ve vyrovnaném utkání v Plzni vyhrál Liberec o gól, takže jeho cílem bylo vítězství. Po úvodní čtvrthodině sice prohrávaly Plzeňačky o tři branky, ale potom si vytvořily převahu a dvě minuty před odchodem do šaten se dostaly do dvougólového vedení. Tento náskok ovšem neudržely ani do poločasu. „O výsledku prakticky rozhodl konec prvního a úvodních pět minut druhého poločasu. Tam jsme udělali hodně technických chyb, neproměnili jsme několik šancí a soupeřky nám odskočily na 20:14,“ hodnotil plzeňský trenér Róbert Miček. Lokomotiva měla výborný vstup do II. poločasu, kdy se jí podařilo v prvních deseti minutách z rychlých protiútoků získat náskok, který až do konce udržela.

„Druhý poločas byl podle našich představ, kdy děvčata plnila pokyny lavičky. Zejména v začátku, to jsme obdrželi pouze jednu branku a z rychlých protiútoků jsme soupeře jasně přehráli. V brance nás podržely obě naše výborné brankářky Pavlína Kuběnová a Eva Průšová a se sedmi vstřelenými góly byla v útoku nejproduktivnější Martina Hricišonová. Celkově ale zaslouží pochvalu všechna děvčata za kolektivní přístup,“ shrnul trenér Houser. Liberecké hrají další ligový zápas zítra odpoledne v Havlíčkově Brodu.