Druholigoví házenkáři Liberec Handball vyhráli s Lovosicemi v nejsilnější možné sestavě, v níž chyběl pouze pro zranění Morava a potvrdili výhru z 1. kola soutěže nad Bělou. Liberečtí ukázali obrovskou bojovnost, když se nepoložili v nepříznivých okamžicích zápasu. Naopak se semkli jako tým a pomalu ukrajovali z náskoku domácích. Střelecky táhl tým mladý Vrba, kterému se velmi dařilo na levém křídle. Hru skvěle řídil Lepieš a na pivotu odvedli kus práce Ploch a Baštinec. Výborný zápas odchytal Soukup, důležité sedmičky chytil Harbich. Každý hráč ale zaslouží obrovskou pochvalu za svůj přístup a nasazení při zápase.

Hosté nastoupili k zápasu odhodláni minimálně potrápit domácí, kteří měli v sestavě několik dorostenců a hráčů extraligového mužstva, a znepříjemnit jim cestu k zisku bodům, se kterými Lovosičtí počítali. Jako první otevřel skóre Vrba, který patřil k nejlepším hráčům Liberce. Domácí se zase opírali o přesnou střelbu vysokého France a rychlonohého Bartha, který dělal obraně na začátku problémy. Liberečtí začali po slibném úvodu ztrácet velké množství míčů, jejich střelba byla na velice nízké úspěšnosti a v obraně nedokázali ubránit jediný útok rychle hrajících domácích. Následkem toho svítil v 15. minutě hrozivý stav 11:4 pro domácí. Kdo si myslel, že se Liberečtí položí, velice se mýlil. Do hry přišel zkušený Lepieš, a i když se ani on nevyvaroval zbytečných ztrát, hru svého týmu viditelně oživil na obou brankovištích. Důležité zákroky přidal v brance Soukup a hosté začali pomalu stahovat náskok domácích, kteří viditelně začali ztrácet pevnou půdu pod nohama, a z jejich hry se vytratila veškerá lehkost. Díky tomu bylo ve 28. minutě 12:12. Lovosičtí ovšem do konce poločasu ještě stihli odskočit.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí, kteří libereckým házenkářům rychle odskočili na rozdíl čtyř až pěti branek (18:14, 21:16). Hosty opět tlačila bota v zakončení a občasný nedůraz v obraně, když nedokázali ubránit Bartha s Francem. Když v 50. minutě bylo 25:19 pro domácí, zdálo se být rozhodnuto. Co se ovšem událo v posledních 10 minutách, tomu nikdo nemohl uvěřit. Liberečtí opět začali dotahovat a krůček po krůčku umazávali náskok. Obrovskou zásluhu na tom měl celý tým, který bojoval až do poslední sekundy. Ještě pět minut před koncem zápasu byl stav 27:24 pro domácí, kteří mohli zápas definitivně rozhodnout díky nabídnuté přesilové hře, se kterou ovšem naložili nejhůře, jak mohli. Hostům se podařilo v oslabení dokonce jednou skórovat, zato domácí žádnou branku nevstřelili. Liberečtí se nadechli k velkému náporu, ovšem ještě stihli neproměnit trhák a střelu z křídla. Poté už se ale podařilo snížit na rozdíl jediné branky Eliášovi a vyrovnání obstaral Vrba. V poslední minutě tedy bylo 27:27. Domácí šance zlikvidoval výborně chytající Soukup a Liberec tři vteřiny před koncem rozhodl nejzkušenějším Lepiešem.

Sestava a branky: Soukup, Harbich Vrba 10/1, Burda 4, Baštinec a Eliáš po 3, Ploch, Lepieš a Jakl po 2, Hošic a Kamaryt po 1, Šefl, Kožár.

V dalším zápase se liberečtí házenkáři představí na domácí palubovce, kde budou hostit v sobotu 3. října Kolín od 17 hodin.