Liberec Handball - 1. HC Pardubice 22:28 (13:13)

Kvůli zraněním a jiným neúčastem Liberec opět nenastoupil v plné sestavě a kádr musel být doplněn staršími dorostenci, kteří však už měli za sebou jeden zápas.

První poločas byl velmi vyrovnaný, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, ale žádný ze soupeřů si nevypracoval výraznější náskok. Ve druhém poločase Liberečtí od začátku tahali za kratší konec. „Přestalo se střelecky dařit, nenašli jsme účinný recept na soupeřovu vysunutou obranu a i obrana našeho brankoviště polevila. Hosté tak zaslouženě zvyšovali svůj náskok až do vítězného konce,“ potvrdil trenér Matěj Ploch.

„Pozitivní bylo, že se podařilo skórovat všem v poli. Úspěšně vstoupil do sezóny Morava, který nastřílel šest branek, z dorostenců si odbyl premiéru Říha," dodal Ploch. V příštím zápase zajíždí Liberečtí na pražskou Slavii, se kterou se utkají v neděli 24. září od 17 hodin v pražském Edenu.

Mladší dorostenci si připsali vysokou porážku s Jičínem 21:34 a dál čekají na první ligové body. Starší dorostenci sehráli velice vyrovnané utkání proti týmu 1. HC Pardubice, ale i přes nadějný náskok 27:25, nedovedli utkání do vítězného konce a prohráli 28:30.

Sestava a branky: Harbich, Gajdoš - Morava 6, Ploch a Eliáš po 3, Kulík a Kozubík po 2, Blaschke, Hošic, Šefl, Ilek, Hájek a Říha po 1.