Liberec Handball ELP

Jablonec 25:18 (12:9)

Že půjde v 1. kole ČP o nejsilnějšího soupeře za poslední čtyři roky, bylo jasné hned po losu. Liberečtí se netají tím, že chtějí postoupit konečně do druhé ligy a z jejich projevu bylo zřejmé, že i o vítězství v pohárovém utkání usilují daleko víc než Pragováci.

Ti měli sice lepší úvod, když vedli 0:1 a 1:2 a do 6. minuty zahodili ještě další šance. Bylo to však jejich vedení poslední, neboť domácí otočili na 4:2 a 6:3. Tento tří až čtyř gólový náskok si udržovali až do přestávky. Hosté totiž zcela propadli v obranné činnosti a střelecky to nebylo o moc lepší. V nástupu do druhé části hry Jablonečtí snížili na 12:10 a následně se dvakrát vyznamenal gólman Kubal, který kryl dva sedmimetrové hody soupeře. Ani to Pragovákům nepomohlo a nenastartovalo je ke zklidnění a zlepšení hry. Naopak střelba „slepými" náboji je srážela do kolen.

Náskok domácích tak vcelku pravidelně narůstal až na rozdíl sedmi branek, na konečných 25:18. Takový příděl nejsou Pragováci zvyklí inkasovat ani od těch nejlepších týmů ve druhé lize.