V domácí sestavě chyběl z pracovních důvodů Kamaryt, naopak po zápasové pauze nastoupil do branky Kotek, ovšem největším tahákem pro diváky, ale hlavně přínosem do týmu byl první start extraligového hráče HBC Ronal Jičín, Martina Lepieše. Podle toho také vypadal průběh zápasu.

Liberec Handball - Praha 4 29:37 (15:16)

Domácí nastoupili plně odhodlaní poprat se o první jarní body. Od prvních minut byli lepším celkem na hřišti, obranu řídil zkušený Lepieš, ke kterému se přidali Kulík, Ploch a Morava, branku zavřel Kotek a do týmu se dostalo sebevědomí, díky těmto aspektům Liberečtí vedli ve 4. minutě 2:0. Hosté se jen ztěžka prosazovali, ale postupem času přeci jen hru vyrovnali a začali dělat domácím problémy, hlavně vysoký Půta a ve velké formě hrající Halčar na křídle. Skóre se začalo přelévat z jedné strany na druhou, ale žádný z týmů si nevytvořil větší náskok než o 2 branky. V 18. minutě svítilo na ukazateli, i díky velmi spolehlivým výkonům obou brankářů, Kundatry na straně hostů a Fialy, který nahradil Kotka u domácích, skóre 9:9. Poté přišel očekávaný tlak Pražanů, kteří odskočili na nepříjemných 10:15 ve 24. minutě. Libereckým se podařilo do konce poločasu výsledek upravit na 15:16.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří domácím rychle odskočili na 4 branky (15:19). Liberečtí zápas rozhodně nezabalili. Zlepšili obranu, zákroky přidal Fiala a důležité branky vstřelil Ploch, díky tomu se náskok hostů rozpadl a začínalo se opět od začátku. Zkušení hráči Prahy 4 nezpanikařili a hlavně díky Halčarovi odskočili opět na rozdíl 2 branek. Do posledních 20 minut tak vstupovali házenkáři z Liberce s jasným cílem, dotáhnout se na soupeře a vyvarovat se zbytečných chyb. To už stál v jejich brance Harbich, který nahradil Fialu, a prezentoval se několika úspěšnými zákroky. Domácí toho však využili pouze ke snížení na nejmenší možný rozdíl, tedy jedinou branku. V 53. minutě bylo 28:27 pro hosty, ale místo očekávaného tlaku Liberce přišly jejich typické chyby (neproměněné šance, uspěchaná střelba a nedůraz v obraně). Těmito chybami definitivně odpadli, možná jim došly i síly, které vložili do začátku zápasu, a hosté tak dokráčeli k pohodlnému vítězství.

Liberečtí utrpěli další porážku a stále se jim nedaří přiblížit týmům, kterým potřebují. Nedá se však říct, že by výsledek souhlasil s průběhem utkání. Domácí do utkání nastoupili bez respektu k hostujícím hráčům, a tak také vypadal jeho průběh až do posledních sedmi minut, kdy jim bohužel došly síly. V obraně hrál prim zkušený Lepieš, kterému zdatně sekundovali Morava, Kulík a Ploch. Hráč extraligového Jičína byl taktéž lídrem celého útoku, ani on si však neodpustil několik chyb. Střelecky se stabilně daří Plochovi a Vrbovi. Všichni tři brankáři ukázali své kvality a tým několikrát podrželi. I ostatní hráči odehráli kvalitní utkání, na body to však nestačilo.

Sestava a branky: Kotek, Fiala, Harbich - Ploch 7, D. Vrba 6/1, Eliáš a Kulík po 4, Šefl 3, Lepieš 2, Morava, J. Vrba a Martenek po 1, Pelinka.

K dalšímu zápasu zajíždějí Liberečtí do Ústí nad Labem. Utkání má začátek v sobotu 14. března od 17 hodin.