Suchánek vyrazil do místa konání evropského šampionátu dva dny před jeho zahájením a jako dopravní prostředek spolu s některými dalšími členy výpravy zvolil letadlo. Zbytek lidí odcestoval autem.

Reprezentanti byli ubytováni v krásném hotelu Good Morning. Den před začátkem ME měli účastníci v plánu dopolední a odpolední trénink.

Po celý turnaj byl ale Suchánek zdravotně indisponován. „Bohužel mě den před odletem sklátila viróza a držela se po celou dobu turnaje. Proto jsem absolvoval pouze dopolední trénink, a to jen tak napůl, abych si zvykl na halu a pak jako každý následný den paralen a do peřin,“ popsal nepříjemné okolnosti Suchánek.

Spolu se Suchánkem se ME zúčastnilo osmnáct hráčů rozdělených do pěti skupin. V základní skupině se Suchánek střetl se Slovákem Riapošem a Srbem Stoiljkovičem.

„První zápas se Slovákem vyzněl jasně pro soupeře. Sice se mi podařilo vyhrát za stavu 0:2 a snížit tak rozdíl na 1:2, ale další set Riapoš opět ovládl a zápas vyhrál 1:3,“ vrátil se k prvnímu utkání Suchánek.

„Chuť jsem si spravil v druhém zápasu se Srbem Stoiljkovičem. První set jsem sice prohrál, ale ostatní už byly v můj prospěch a s výhrou 3:1 jsem postoupil přímo do čtvrtfinále,“ pravil spokojeně Suchánek.

V něm se Suchánek utkal s Rusem Nazirovem, kterého porazil 3:0, čímž si zajistil nejen účast v semifinále, ale také jistou bronzovou medaili.

V duelu o postup do finále se světovou jedničkou Francouzem Lamiraultem, pozdějším vítězem, nebyl Suchánek favoritem a svému soupeři podlehl 0:3. Získal ale bronzovou medaili, která byla pátou plackou z ME. Dosud tak získal Suchánek třikrát stříbro a dvakrát bronz.

Suchánek se ale zúčastnil také soutěže družstev, do které nastoupil ve čtyřčlenné skupině s Martinem Zvolánkem. Družstva se hrají systémem čtyřhra, dvouhra a případná další dvouhra k dosažení druhého, rozhodujícího bodu.

„První zápas proti Maďarsku byl jasně v naší režii. Vítězství 2:0 nás ale dlouho nedrželo. Ve druhém zápase nás čekala Francie (pozdější vítěz). Nasazené jedničky nám nedaly šanci a s prohrou 0:2 nás čekal zápas o postup. Ten by nám zajistil účast v semifinále a jistý bronz,“ vrací se k nepovedenému střetnutí Suchánek.

Češi ale nezvládli hned úvodní čtyřhru. Zvolánek sice další dvouhru vyhrál, ale rozhodující bod Suchánek proti Perličovi nakonec nepřidal.

„Nejprve jsem uhrál dva sety, pak ale soupeř vyrovnal a díky mému podprůměrnému výkonu poslední set vyhrál a nás tím ze soutěže družstev vyřadil,“ smutnil Suchánek.

Tento turnaj se také počítal do nominace pro Letní olympijské hry do Tokia. „Je třeba, abych poděkoval masérce Lence Štanclové a fyzioterapeutce Daně Vlkové za služby spojené s mou přípravou,“ uzavřel Suchánek.