„Porazil jsem dvakrát světovou jedničku, světovou dvojku a úřadujícího mistra světa, neprohrál jediný zápas." Byl to pro Suchánka jeden z důležitých turnajů v cestě na Letní paralympijské hry 2016. Celkem zde změřilo síly 419 hráčů ze 47 zemí, v Suchánkově skupině postižení TT2 se zúčastnilo 30 hráčů a kromě dvou přijela celá světová špička.

„Byl jsem nasazen jako čtvrtý hráč, ale vzhledem k obsazenosti turnaje to neznamenalo nic. Tady mohl porazit kdokoliv kohokoliv," uvedl. V prvním zápase s Brazilcem Souzou byl sice značně nervózní, proto také první set prohrál. V dalších se více soustředil a vyhrál 3:1. Ve druhém zápase porazil Korejce Kim Kong Yonga 3:0. Poslední zápas s Japoncem Minamim byl potvrzením prvního místa ve skupině.

V K.O. pavouka vyřadil Poláka Jakimczuka 3:1. Do tuhého šlo ve čtvrtfinále, přesto Korejce Soo Yong Cha vyřadil se štěstím 3:2. O postup do finále na Suchánka vyšel úřadující mistr světa a světová dvojka Francouz Lamirault, kterého porazil 3:1. Ve finále čekal Korejec Kim Min Gyu, aktuální světová jednička, ale i ten padl 3:2, a tak Suchánek získal první zlato na takovém velkém turnaji, navíc ve finále se světovou jedničkou.

Suchánek pak spolu s Francouzem Bedosem hráli soutěž družstev. Družstva byla losována rovnou do K. O. pavouka. Díky umístění ve světovém žebříčku byli nasazení a postoupili rovnou do čtvrtfinále, v němž vyřadili ruský tým 3:0. „O postup do finále na nás čekali pozdější vítězové. Porazit korejský tým bylo těžké. První zápas Bedos prohrál. Následně přišel zápas s mně známým hráčem z finálového zápasu. Opět jsem vyhrál. Za stavu 1:1 na zápasy přišla čtyřhra. Bohužel jsme na soupeře nenašli způsob, kterým bychom čtyřhru vyhráli. Za stavu 1:2 jsem vyhrál s druhým z Korejců. Bohužel Bedos nemá výkonnost na to, aby porazil posledního z Korejců a zápas skončil těsně 2:3. Bohužel finále se nekonalo. Zbyla pro nás „pouze" bronzová příčka," řekl Suchánek.

Suchánek nyní startuje na Slovakia Open v Bratislavě.