Další liberečtí borci Tomáš Zummer a Miroslav Riedel postoupili do čtvrtfinále. Což je v ostré konkurenci kategorie A také úspěch. Jen Petr Švéda v kategorii B nepostoupil z eliminace.

Zummer a Ridel soutěžili v kategorii A a z eliminace se prosadili mezi dvacet čtyři nejlepších. „V eliminaci jsme všechny kostili, byli jsme fakt dobří, hráli jsme čistě a technicky, ale samotná soutěž pro nás dobrá nebyla. Je totiž hrozně dlouhá, únavná, hodiny se čeká na další hru. To není pro nás, starší. Pak člověku chybí motivace a ta mladická dravost,“ přiznal Zummer.

Kategorie A se skládá ze tří her - benguela (pomalá a náznaková hra, kde je důraz na techniku), sao bento (rychlá a bojová hra s údery a kopy. Zde se hodnotí technika a je kontaktní). Třetí hrou je iuna (bezkontaktní, akrobatická hra). kategorie B je bez iuny.

Hošková hrála spolu s muži, kde skončila v celkovém hodnocení čtvrtá. V kategorii oranžových pásků se dostala do superfinále, což bylo druhé místo. V ženské kategorii B pak vyhrála a potvrdila, že je nejúspěšnější českou závodnicí, když je o dvě třídy lepší než ostatní ženy. Na jaře v Bratislavě vyhrála v kategorii bez rozdílu. Hraje vyloženě chlapský styl, což je pro ní poklona,“ říká Zummer.

Zummer spolu s Riedlem a Pavlem Sršněm ke konci srpna zažije českou premiéru na mistrovství světa, které se uskuteční v Rio de Janeiru.

Abadá Liberec připravuje 19. - 21. června v Liberci Brasil víkend č. 6. Velkou akci podpoří šest brazilských učitelů capoeiry a dalších sto capoeristů ze Střední Evropy. capoeristé se představí v Plaze, před radnicí a na Soukenném náměstí. V sobotu od 20 hodin mají Brasil party v restauraci U Košků.