Po světovém šampionátu se jel poslední závod Světového poháru, kde opět dominoval Halíř, Radek Říha a Martina Lukešová. Tito tři celkově vyhráli Světový pohár.

Závody mistrů se jely za velkého mrazu (-22), ale i tak se čeští závodníci nevzdali tří tréninkových jízd, které jim rozhodně pomohly. Hlavní závod se pak jel na dvě finálové jízdy, v nichž Češi nezklamali. „V takovém mrazu jsem ještě nikdy v životě nejel. Dráha byla přemrzlá a rychlá. Pomohly tréninkové jízdy, v nichž jsme dosáhli výborných časů. Osobně se mi jelo dobře, navíc jsem si vytvořil nový rekord dráhy, saně totiž jely perfektně. Všichni jsme nakonec uspěli,“ potvrdil nadmíru spokojený mistr světa Halíř. V kategorii 30 40 let obsadil Radek Říha třetí místo za německými borci, čtvrtý byl Nietche, 6. Pělucha a 9. Chudoba, oba z Ostravy. Martina Lukešová dojela pro stříbro a Halíř v kategorii nad 60 let porazil i dva bývalé olympijské vítěze. Ve „dvojkách“ Halíř s Nietchem porazili všechny a pobrali zlato.

V Oberhofu se jel také čtvrtý, závěrečný díl Světového poháru, který určil celkové pořadí. V kategorii do 30 let byl nejlepší Říha, který se také stal celkovým vítězem SP. V kategorii 30 40 let dojel Nietche druhý a patřilo mu i stejné pořadí celkem. Martina Lukešová byla druhá a celkově zvítězila. Halíř potvrdil dobrou formu, zvítězil a stal se i celkovým vítězem Světového poháru ve své kategorii. Ve dvojkách Halíř s Nietchem jeli závod bez rozdílu kategorií a byli třetí, celkově pak druzí.

Halíř má poslední dny hektické, protože hned včera odjel s bratry Brožovými na závod Světového poháru do lotyšské Siguldy v roli trenéra.