V bulharské Sofii se konalo Mistrovství světa v gymnastickém, step a dance aerobiku pro kategorie seniorů a juniorů. Světového šampionátu se zúčastnilo neuvěřitelných 700 závodníků ze 42 zemí a byl mezi nimi Sport Aerobic Liberec z Aerobic Centra na sídlišti Kunratická, který získal čtyři nominace – tři v seniorské kategorii a jednu v juniorech.

V kvalifikaci juniorských trojic Sport Aerobic Liberec ve složení Tereza Šoltysová, Jana Fléglová a Pavla Štoková skončil na 29. místě. „Musíme konstatovat, že jejich výkon byl i vzhledem k předcházejícím četným zdravotním problémům pouze dostačující. Celý závod je pro ně i pro nás trenéry především nová zkušenost a doufejme motivace do budoucí práce na trénincích," uvedla trenérka Helena Niklová.

V kvalifikaci Step a Dance kategorie seniorů skončil liberecký tým na 11. místě a nechal si tak bohužel ujít účast ve finále. Tým soutěžil ve složení: Markéta Burianová, Markéta Španihelová, Dominika Bencová, Radka Červínková, Barbora Vodňanská, Anna Kovářová, Erika Macháčková a Martina Pelikánová.
V seniorkách a seniorských triích, v jednotlivkyních nezklamala a známkou 19.500 bodů se v konkurenci sedmapadesáti závodnic na 25. místě umístila Andrea Cvachová. „Andrea zacvičila skvělou sestavu, snad jen do boje se závodnicemi na tak špičkové úrovni možná chybělo trošku zariskovat v některých prvcích obtížnosti. I přes to se jí podařilo porazit mnoho svých dlouholetých zahraničních soupeřek a může být se svým výkonem právem spokojená," dodala trenérka Barbora Svatošová.

Trio Andrea Cvachová, Kristýna Bernátová (obě Sport Aerobic Liberec) a Monika Geržová (ASC Zlín) předvedlo také sestavu na úrovni, bohužel se však dopustily větší chyby v jednom z prvků obtížnosti, a tak se známkou 18,965 bodů skončilo devatenácté.

„Nyní se příprava juniorek a seniorek bude soustředit na další důležitý závod Světového poháru, který proběhne za podpory Statutárního města Liberec a Libereckého kraje ve dnech 10. – 14. října v liberecké Tipsport areně," dodala Svatošová.