Turnaj promotérské společnosti Česká 1 se odehrál jako kvalifikační turnaj na akci evropské série Pro Golf Tour, která se na Ypsilonce hraje od zítřka do neděle.

Leaderboardu dlouho dominoval dlouholetý ypsilonský profesionál Ondřej Lieser, ale na Aleše Kořínka to nestačilo. Aleš k pěti birdies připojil i eagle na osmé, pětiparové jamce a zaváhal pouze jednou, na tříparové jamce č. 4. „Hrálo se dobře, samozřejmě. Na jedničce jsem šel do greenu špatně a těžce jsem zachraňoval par, ale hned na dvojce se mi povedla příhra k jamce a půlmetrový pat jsem proměnil. Tím jsem chytil správné tempo. Dobře jsem dnes odcházel z týčka a hlavně mi seděly rány do greenu, třikrát po sobě jsem byl do půl metru od vlajky. Na osmičce jsem, stejně jako většina ostatních hráčů, zariskoval hrou přes fairway pětky, příhra přes les se mi zdařila a dvoumetrový pat do eaglu vyšel. V podstatě jsem se dnes nedostával do problémů, jenom na šestnáctce jsem nechal krátký pat do birdie, ale na to si fakt nemůžu stěžovat," uvedl vítězný Kořínek.

A plány na víkend? „Ty mám jednoduché: hrát pokud možno jako dneska a minimálně zopakovat loňské umístění“. Aleš Kořínek totiž vloni na turnaji ProGolfTour na Ypsilonce obsadil čtvrté místo a připsal si tak první body do světového žebříčku.

Třídenní turnaj evropské série EXTEC Trophy ProGolfTour by Atomic Drinks začne na Ypsilonce dnes, startovní pole obsahuje téměř 160 hráčů včetně špičkových českých profíků. Hraje se o 30 tisíc euro, o body do světového rankingu i o celoroční žebříček – prvních pět hráčů ProGolfTour získává automaticky kartu na Challenge Tour pro následující rok.