K-1 je sport, který je založen smíšením mnoha bojových umění v jeden sport. Je velmi atraktivní pro diváky, ale také pro bojovníky, a díky svým pravidlům umožní srovnání nejlepších stand-upových bojovníků v rámci jedné soutěže. Během večera se představilo celkem 16 bojovníků v několika váhových kategoriích, včetně souboje žen.

Večer zahájil liberecký Chocholoušek, který nastoupil proti Dřevěnému, a předvedl dobrý boj a o vítězi museli rozhodovat body po třetím kole. Bohužel prohrál 1:2. Svou velkou premiéru zažil David Tobiška z Liberce, který bojoval s Fuxou, a předvedl vynikající start své kariéry a zvítězil na body po třetím kole v poměru 2:1 a stal se tak pouze jediným zástupcem pořádajícího BFC, který dokázal na turnaji vyhrát.

V nejvyšší váhové kategorii se očekával start Miroslava Sochora, který nastoupil proti Martinu Davidovi, který Sochora zranil kopem do oblasti kolene, a ten nebyl schopen pokračovat v boji, následně rozhodčí zápas ukončil. Poslední zápas večera skončil nešťastně pro libereckého Dittricha, který po pádu se Zelenkou utrpěl úraz v oblasti krční páteře a hlavy, a byl převezen záchrannou službou do nemocnice.

Nutností je upozornit na nepřipravenost pořadatelů ohledně lékařské služby. Sice byl u ringu přítomen lékař, ale i ten nechal zraněného Dittricha v rukou svého týmu až do upozornění moderátora, aby se vrátil zpět ke zraněnému, a v okolí Babylonu nebyla pro tento večer připravená žádná sanita a na příjezd zdravotní záchranné služby se čekalo zhruba 20 minut.

Výsledky - 1. zápas: Chocholoušek – Dřevěný - 0:3, 2. zápas: Kerlehová – Holubová - 1:2, 3. zápas: Vrána – Málek - rozhodčí ukončil v 1. kole, vítěz Málek, 4. zápas: Tobiška – Fuxa – 2:1, 5. zápas: Janda – Turek – vyhrál Turek na TKO, 6. zápas: Kolář – Hrdlička – 0:3, 7. zápas: Sochor – David – rozhodčí ukončil ve 2. kole, vítěz David, 8. zápas: Dittrich – Zelenka – rozhodčí ukončil zápas ve 2. kole, vítěz Zelenka.

(bg)