Po patnácti odehraných kolech krajského futsalového přeboru je již jasným vítězem nováček FT Zlej se(n) Liberec. Bez jediného zaváhání procházel soutěží a již se může chystat na účinkování v divizi. Udrží Zlej Se(n) hráčskou kvalitu a pojede dál na vlně euforie? Zeptali jsme se k účinkování nováčka kapitána a zároveň vedoucího týmu Pavla Bíny.

Máte na krajský přebor skvělý tým, téměř všichni hrají fotbal a jsou navíc mladí. Udržíte ho i nadále?

Doufám, že ano. Klukům nic jiného nezbývá, když široko daleko nic lepšího nenajdou… Ne, teď vážně. Tým samozřejmě zachováme. Do této sezony jsme ho museli rázně rozšířit a tím pádem zkvalitnit, jelikož jsme zakládali béčko. To už funguje, tudíž nemáme důvod nikoho dalšího nabírat nebo naopak propouštět.

Chystáme jen posílení útočných řad áčka, ale zatím to není ještě 100%, tak si nechám jména pro sebe. Pokud budou mít ostatní zájem ve Zlým snu pokračovat, budu jedině rád. Zájem o účinkování ve FTZSL projevila spousta dalších kvalitních hráčů i z vyšších soutěží, pro které zde bohužel zatím místo není.

A jak říkáte jsme mladí, bezprizorní a futsal nás baví. Je velká škoda, že ve stotisícovém městě je futsal pouze na krajské úrovni a kdo jiný by měl Liberec opět pozvednout výše, než my. K tomu mě navíc těší, že jsme začali od té nejnižší soutěže, jdeme krůček po krůčku a nekupujeme nebo nespojujeme se s jinými spolky, jako to dělají jiní. To je pak o ničem.

Jaký je přebor? Co ostatní mužstva (herně)? Byly někdy problémy, že byste ztratili body. Podle facebookových hodnocení jsme žádné nezaregistrovali.

Úroveň kraje šla rapidně dolů. Oproti minulému roku i rokům předešlým, kdy jsem osobně hrál za jiné týmy. Netvrdím to proto, že jsme ještě neztratili ani bod, ale říkám to objektivně a se vší úctou k ostatním. Vyrovnaná utkání jsme měli s TTNF Liberec a například i s Alexem, který i přes věkový průměr 40 let hraje neskutečně futsalově, na rozdíl od jiných mančaftů. Alexu jsme dali v prvním utkání horko těžko čtyři branky. Nehrál s námi hurá systém, a tak to má být. Méně kvalitní týmy se chtěly rovnat a dostaly přes 20 branek. Jako Alex by měl fungovat každý. Ostatní týmy mají dobré zápasy, ale musí se sejít nebo posílit z áčka. Vše je to o lidech a o vedoucích, kteří své týmy táhnou. Proto jsou kluci z Alexu pohromadě 20 let a dalších 20 let budou dělat problémy i v okrese, kam se údajně mají přesunout pro příští sezonu. Jinak co se týče našich hodnocení na FB, tak vždy vše píšeme objektivně. Spousta lidí upřímnost nesnese a má s tím problém, což absolutně nechápu. Všichni jsme u nás soudní a pokud pose*eme zápas, tak napíšu, jak jsme byli trapní a všichni s tím budou souhlasit, čímž sice potěšíme hodně lidí, ale nedá se nic dělat. Pokud vidíme trapný výkon soupeře, nebudeme tvrdit, že hráli jak z partesu. To je logické a každý by se s kritikou z okolí měl smířit a ne prskat, jak jsme hrozně namachrovaní.

Na každém postu máte tři prakticky stejně kvalitní hráče, občas jistě zápasy připomínaly hru kočky s myší. Navíc skvělá koncovka řady hráčů…

Je to tak. Bohužel s příchodem velkých fotbalů se mi výběr na jednotlivé posty zúžil a to byť kvůli vytíženosti právě na fotbale nebo z důvodu zranění.

Tři čtvrtiny zápasů jsme měli bezproblémových, ale více nás těšili ty, ve kterých o něco šlo. Na zápas s Pampuchem dorazilo 200 lidí, což je nadstandard druhé ligy a před takovou diváckou kulisou se hraje úplně jinak.

Uvidíme, co přinese divize. Tam už to nebude žádnej pochoďák. Budeme jezdit dálky. K tomu bude vše složitější na organizaci. Na přípravy máme šest měsíců, tak to snad zvládneme a tým se bude pohybovat v té horní polovině tabulky.

Těžili jste z hráčské kvality, kterou ostatní týmy rozhodně neměly. Nebyli na vás protihráči naštvaní, protože herně máte na druhou ligu?

Naštvaní asi jsou. Nikdo nechce prohrávat a kdo říká, že si jde zahrát jen pro radost, tak kecá. Ale každý může být naštvaný maximálně sám na sebe. Než jsme tým založili, všichni hráči byli pro ostatní k dostání.

Založili jsme opravdový tým, který funguje jak na základě hráčské kvality, tak i kvůli našim partnerům, kteří nám to všechno umožňují a 100% nás v činnosti podporují. Za to jim patří velké poděkování (Servis Liberec, Lites). Navíc nás posouvají stále dál a už na příští sezonu s nimi připravuji další inovace, které se na futsalové scéně vidí až v těch nejvyšších soutěžích. To je bomba!

Jak dlouho jste v soutěži neprohráli (i v okresním přeboru)?

Áčko drží svou soutěžní neporazitelnost 36 zápasů, když budu tedy počítat 22 zápasů v okrese a nyní čtrnáct v kraji bez ohledu na pohár.

Zbývají nám dvě utkání ke dvěma rokům neporazitelnosti. To už jde ne?!

Do konce sezony jsou ještě dva zápasy. Nezakopnete?

Měl jsem před sezonou vizi, od které nás dělí právě tyto dva zápasy. Tvrdil jsem už na začátku, že ani jednou neprohrajeme. Někteří z mančaftu kroutili hlavou a tvrdili opak (Beny, Kuba nebo Bóřa Poživil). Snad se na to právě tito jedinci nevyprdnou a dají mi za pravdu.

Béčko vede okres a navíc jste v semifinále krajského poháru. Asi byste chtěli mít triple…

Triple by si přáli samozřejmě všichni a také jsme si tento cíl vytyčili před sezonou. Béčko má v okrese pětibodový náskok a áčko už má titul jasný.

Horší to bude s tím pohárem. Vypráskali jsme druholigové Fazole (7:2) a ve středu 4. března nás čeká nadupaný Dalmach, který je nyní na vítězné vlně. Třeba se nám podaří zázrak a dostaneme se až do finále, ale spíš počítáme s výpraskem.

Na závěr použiji asi jen slova fotbalisty Lukáše Váchy, který do novin prohlásil, že je pro Spartu titul povinností a pro ostatní by to byl svátek.

Já tvrdím o nás totéž.