Lví podíl na nich má MIROSLAV KRÁL (24 let), který však nastoupil pouze v sedmi zápasech. Futsal má velmi rád, ale sportem číslo 1 je pro něj fotbal. Je třetím rokem kmenovým hráčem Nové Paky, která hraje divizi.

Fotbalová Nová Paka však není vaším mateřským klubem?
Jsem tam třetím rokem, jinak bydlím ve Staré Pace. Ale předtím jsem v mládežnických klubech hrával v rodném Jablonci, pak ve Slavii a Spartě. V dorostu jsem šel ze Slavie do Sparty, kde jsem stihl ještě dorosteneckou ligu a potom za dospělé v béčku Sparty druhou ligu.

Proč jste tedy nezůstal ve Spartě, ve druhé lize?
Šel jsem na hostování do Jablonce, kde jsem byl v béčku. Prošel jsem ještě toho víc, navíc ještě v Chebu. Mihl jsem se v jabloneckém Camelu, ale to bylo jen na zimním turnaji. Teď jsem v divizní Pace třetí sezonu.

Váš post ve fotbale je kde?
Hraji v záloze, v útoku, spíše podhrotového hráče.

Je vám 24 roků, nechcete to tedy zkusit někde výš, protože reference nejen z futsalu jsou na vás dobré?
Chtěl bych, ale nevím, jestli bych dostal ještě šanci. Ale kdyby mi někdo takovou šanci nabídl, určitě bych to rád zkusil výš.

Patříte již několik sezon k nejvýkonnějším střelcům ve futsalové soutěži. Jak dlouho zkoušíte štěstí v tomto sportu?
Třetí rok ho hraji v týmu Andy Liberec, předtím jsem futsal nikdy nehrál. Na jednom turnaji Alfa Varia jsem hrál s klukama z Camelu a Andy tam byl se svým týmem. Viděl mě v akci, takže jsme se domluvili a od té doby jsem v družstvu Andy.

Dá se zkombinovat fotbal s futsalem? Stíháte obojí?
Lepší je sice fotbal, ale ve futsale máme nyní výbornou partu, takže mě pomalu více baví futsal. Fotbal je však na prvním místě. Dostávám za něj peníze, i když samozřejmě chodím do práce. Na futsalové zápasy ale jezdím vždycky, i když bude zimní příprava v Pace. Ten čas si udělám.

V tabulkách jste po všechny sezony, co hrajete futsal, stále na špici kanonýrů.
Loni určitě, ale předloni si nejsem jistý. Dal jsem zatím devětadvacet gólů ze sedmi utkání, protože jsem měl ještě z loňska trest za neoprávněný start (hrál se 4 žlutými kartami, což pravidla neumožňují). Zatím to jde.

Takže to je hezký průměr čtyř gólů na zápas, navíc dobrá parta. Co takhle nejvyšší soutěž?
Ale jo, zatím to střelecky jde. A postup? Já si myslím, že jo. Chtěli bychom to zkusit. Určitě bychom chtěli druhou ligu vyhrát a pak to v první lize zkusit. Prezident Andy ten určitě a ostatní kluci taky, ale museli bychom začít trénovat. Teď téměř netrénujeme, protože někdo je z Děčína, každý má nějakou práci, takže by se to těžko k trénování sjíždělo. Ale futsal hrajeme spolu dlouho, takže o sobě víme, máme super partu i dobrý tým, proto to dobře funguje. Každý víme, co od toho druhého můžeme čekat a doplňujeme se. Navíc je tu ještě Jirka Štajner, který pomohl.

Soupeře asi můžete hodnotit, protože jste již odehráli zápasy se všemi.
Myslím si, že určitě máme nejlepší mančaft. Pokud budeme pokračovat v těchto výkonech i nadále, neměli bychom mít problémy s nikým. Navíc se dokážeme vždy sejít, takže nastupuje osm - devět stejných hráčů. Kostra je tak stále stejná, což je velmi důležité.