„Prvních patnáct minut jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Slavii jsme nepouštěli do velkých šancí, a když už něco měli, tak to pozorný Dominik zlikvidoval. Mrzí mě, že jsme neodskočili na 2:0. Konec poločasu se nám absolutně nepovedl. Slavia zvyšovala tempo a zatlačila nás. Trochu šťastným gólem srovnala na 1:1 a to je asi nakoplo,“ ohlédl se za prvním poločasem trenér Liberce Aleš Benek.

„Ve druhé půli místo toho, abychom hráli aktivněji a s výsledkem se pokusili něco udělat, tak jsme dostali v prvních sedmi minutách další dvě branky a Slavia zkušeně hru kontrolovala. Soupeři gratuluji, zaslouženě si výsledek pohlídal,“ doplnil Benek.

„Pro nás to bylo výkonnostní maximum a kluky jsem pochválil. Pokud chceme hrát vyrovnanější partie s týmy z první pětky, tak náš výkon musí být koncentrovaný celé utkání a musíme se vyvarovat takových chyb," dodal Benek.

„Do zápasu jsme nevstoupili tak aktivně, jak jsme chtěli, soupeř dal první gól, což nás trochu přibrzdilo. Ke konci poločasu jsme si ale pro vedení šli docela aktivně, měli jsme víc příležitostí a myslím si, že rozhodlo to, že jsme odskočili ještě do přestávky na 3:1," zhodnotil duel kouč Slavie David Frič.

„Trvalo nám trochu déle, než jsme se do zápasu dostali. Prvních deset, jedenáct minut jsme byli v útlumu a nehráli jsme to, co jsme si řekli. Postupem času jsme tempo zvyšovali a ke konci poločasu proměnili šance. Myslím si, že druhou půli jsme si už pohlídali a dokonce si vyzkoušeli i nějaké taktické věci," pravil spokojeně hráč Slavie Radim Záruba.

1. FUTSAL liga - 11. kolo

SK Slavia Praha - FTZS Liberec 7:2 (3:1)
Branky a asistence: 16. Záruba (Sláma), 17. Ševčík (Sita), 20. Křemen (Záruba), 23. Jošt (Sita), 27. Jošt (Křemen), 30. Sita (Vaktor), 37. Záruba - 12. Šisler (Vrabec), 32. Žoček. Rozhodčí: Vaněk - Černý. ŽK: Ševčík - Novotný, Žoček. Hráno bez diváků.
Sestavy
SK Slavia Praha: Vondráček (Karpiak) - Sláma, Hruška, Homola, Ševčík, Křemen, Ostrák, Sita, Leovski, Záruba, Plíšek, Jošt, Vaktor. Trenér: Frič.
FTZS Liberec: Vogt (Plechatý) - Novotný, Šisler, Žampa, Janáček, Benek, Žoček, Vobořil, Henzl, Zdržálek, Janouš, Vrabec. Trenér: Benek.

Tabulka 1. FUTSAL ligy.Tabulka 1. FUTSAL ligy.Zdroj: 1. FUTSAL liga