Takhle si vstup do play-off liberečtí futsalisté určitě nepředstavovali. Sice jsou v sérii s Chrudimí v roli outsiderů, ale začátek chtěli mít určitě lepší. O vítězi prvního klání bylo jasno prakticky už po prvním poločase, který Chrudim vyhrála vysoko 7:0. Ve druhém dějství už jen kontrolovala vývoj utkání, které dovedla do konečného stavu 11:2. Ujala se tak vedení v sérii 1:0.

„Naši cestu jsme začali dobře. Do zápasu jsme vstoupili ve velké intenzitě a koncentrováni, tedy ve stavu, který je v play-off prostě potřeba. Měli jsme excelentní první poločas, což nám umožnilo dát šanci mladým hráčům. Všem hráčům chci pogratulovat k utkání, ale je to teprve první krok. Musíme i nadále pokračovat ve zvyšování úrovně našich výkonů,“ řekl trenér Chrudimi Felipe Conde.

„Náš první duel v play-off se nám herně a především výsledkově nevydařil. V defenzivě jsme byli tentokrát nedůslední, což tým jako Chrudim nelítostně trestá. Přesto si myslím, že druhá polovina už byla z našeho pohledu o poznání lepší a můžeme si z ní odnést i nějaká pozitiva. V pátek nás čeká druhé utkání, na které se musíme dobře připravit a pokusit se navázat na druhý poločas,“ pronesl liberecký hráč Pavel Baláž.

Pokračování čtvrtfinálové série mezi Libercem a Chrudimí je na programu v pátek 23. dubna od 20 hodin na ZŠ Dobiášova.

Čtvrtfinále play-off 1. FUTSAL ligy - 1. zápas

FK Chrudim - FTZS Liberec 11:2 (7:0)
Branky a asistence: 2. Doša (Éverton), 6. P. Drozd (Yuri), 8. Max (Kubát), 9. Kubát (Max), 17. Koudelka (Yuri), 19. Koudelka (D. Drozd), 20. Yuri (D. Drozd), 26. Yuri (Mareš), 28. Yuri (Mareš), 30. Éverton (Max), 36. Éverton - 39. Baláž (Janouš), 40. Zdržálek (Baláž). Rozhodčí: Filipský - Havlík. ŽK: Henzl (Liberec). Hráno bez diváků. Stav série: 1:0.
Sestavy
FK Chrudim: Rennan (Javorski) - Mareš, Balog, Max, Kubát, Malý, D. Drozd, Éverton, Koudelka, Doša, Yuri, Mužík, P. Drozd. Trenér: Conde.
FTZS Liberec: Vogt (Dlask) - Žampa, Henzl, Vrabec, Janouš, Knejzlík, Šisler, Zdržálek, Rumler, Bína, Janáček, Žoček, Baláž. Trenér: Benek.