Ještě před samotným zahájením přípravy se vedení klubu FTZS dohodlo s managementem volejbalové Dukly, že všechny domácí zápasy sezony 2019/2020 odehraje Liberec ve sportovní hale Dukly. Liberečtí v hale naproti zimnímu stadionu nenastoupí poprvé, už vloni se tam střetli se Spartou, Chrudimí a Plzní.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo s vedením Dukly dohodnout a že můžeme nejen nám, ale především fanouškům dopřát většího komfortu. SH Harcov byla doposud nepřizpůsobivá a jiná možnost, než-li hrát na Dukle v Liberci, není. K tomu všemu hala na harcovských kolejích projde zanedlouho rozsáhlou rekonstrukcí, která potrvá, tuším, do poloviny roku 2020,“ uvedl pro webové stránky klubu předseda Pavel Bína.

Přípravu zahájili svěřenci trenérů Michaela Vacka a Františka Vacka s 32 hráči. Mužstvo opustili Jan Díl (Pampuch Liberec), Jakub Beneš (Gazely Liberec), Radim Garčár (ukončení hostování ze Slavie), Lukáš Klíma (ukončení činnosti) a Tomáš Polívka (Gazely Liberec). Na marodce jsou dlouhodobě Milan Soukup a Jiří Šisler (oba potíže s kolenem) a Filip Toma (trable se zády).

Do týmu naopak přišli brankář Petr Koudelka (Alfa Liberec), bývalý hráč Benaga Vojtěch Novotný, Miroslav Dvořák a Tomáš Janáček.

Liberec už odehrál dva přípravné zápasy. Nejprve remizoval s Plzní 3:3 a poté dokázal vyhrát v Mladé Boleslavi 4:2. Další střetnutí čeká na Severočechy 23. srpna s Wizards DDM Praha, následně změří v rámci finále krajské části Poháru FAČR síly s českolipskými Démony a generálkou na ligu by měl být souboj s německým Regensburgem.

Novou sezonu zahájí FTZS v pátek 6. září, kdy se od 20 hodin představí v Mělníku. Poprvé před vlastními fanoušky vyběhnou na palubovku Dukly Liberec v neděli 15. září, kdy od 19.30 hodin hostí úřadujícího mistra ze Sparty.