Tango se pořádně roztančilo už po pětadvaceti sekundách, kdy se prosadil Philip Leasure. Vyrovnat zkoušeli Janáček a Vrabec, ale vzápětí na druhé straně neuspěl v samostatném úniku Doubravský.

Hodonín přesto vedl o dvě branky zásluhou Čeňka Cenka. Liberec však přišel s bleskovou odpovědí, Filip Henzl zamířil přesně k tyči.

Druhý gól domácích měli na kopačkách Janáček a Žoček, ovšem hodonínský brankář Parobek si s jejich pokusy poradil. Na 3:1 pro Hodonín zvýšil po chybě v liberecké obraně Roman Sopůšek.

Liberec se dostal zpátky na dostřel díky vlastní brance hodonínského kapitána Tomáše Buršíka. Ani tohoto varování se však Tango nezaleklo a dvoubrankový náskok vrátil hostům Marek Buc. Do kabin se přesto odcházelo za nerozhodného stavu. Dvěma slepenými góly se o to postarali Filip Henzl a Jakub Žoček.

Druhý poločas tak za stavu 4:4 sliboval zajímavou podívanou až do závěrečného hvizdu.

Po přestávce se znovu do vedení dostali Jihomoravané, podruhé přesně zamířil Roman Sopůšek. Ve 29. minutě předvedl nádhernou individuální akci Bohumír Doubravský, který přeběhl celé hřiště, zbavil se obránce, položil si gólmana Vogta a Hodonín rázem vedl 6:4. V čase 29:56 to s Libercem vypadalo ještě hůř. Roman Sopůšek zaznamenal hattrick a Tango mělo v zádech náskok 7:4.

Závěrečných pět minut ovšem bylo plně v režii domácího týmu. Za vyrovnáním nasměroval své spoluhráče hrající trenér Aleš Benek, kterého záhy podpořil zásahem do černého Marek Bína. Liberecký entuziasmus sice na chvíli přibrzdil Žoček, který se po druhé žluté kartě nechal vyloučit. Body se pod Ještědem nakonec dělily, rozhodl o tom z desetimetrového kopu Filip Henzl. Liberec tak v důležitém utkání pouze remizoval s Hodonínem 7:7.

„Osobně jsem po zápase zklamaný a kluci v kabině jsou určitě taky. Myslím si, že takové utkání jsme měli zvládnout za plný počet bodů, takže je pro nás remíza ztrátou, ale vzhledem k vývoji utkání, kdy jsme ještě pět minut před koncem prohrávali o tři branky a v závěru nám pomohla desítka, musíme bod brát. Pocity jsou tedy smíšené a ukáže se až na konci sezony, jestli to byla ztráta nebo důležitý bod,“ řekl hrající trenér Liberce Aleš Benek.

„Čekal jsem, jak budou v Liberci hodnotit zápas, protože ten bod je pro ně zlatý. Pokud měl zápas někdo vyhrát, tak to určitě nebyli domácí. Samozřejmě je naším problémem, že jsme super rozehraný druhý poločas nedotáhli k vítězství, ale někdy prostě rozhodují o osudu utkání také jíní jeho aktéři,“ nechal se slyšet předseda Tanga Hodonín Jiří Štěrba.