Úvod utkání patřil Pražanům, kteří uzamkli svého soka před jeho brankou. Paradoxně to ale byli domácí, kteří se ujali vedení. Janáček byl v ojedinělém průniku faulován brankářem Slavie Žežulkou a nařízenou penaltu proměnil Aleš Benek.

Pak se vše vrátilo do starých koleji a Slavia opět tlačila. Ze svého tlaku vytěžila hned čtyři góly, když se postupně trefili Brychta, Homola, Sláma a opět Brychta. Liberecké ovšem čtyři inkasované branky nepoložily, naopak. Aleš Benek svou druhou trefou snížil na 2:4. Slavia ale do přestávky ještě jednou udeřila zásluhou Radovanoviče.

HATTRICK VÉBRA

„Myslím si, že jsme měli výborný vstup do utkání. Díky penaltě se nám podařilo vstřelit první branku zápasu. Hostům se pak ale povedlo vsítit dvě branky a do konce poločasu byli lepším týmem,“ zhodnotil první půli asistent trenéra FTZS Liberec František Vacek.

Kdo čekal, že ve druhém dějství slávisté Liberec dorazí a pohodlně zvítězí, zmýlil se. Své gólové představení rozjel Vébr. Hostující Jošt sice na chvíli otupil liberecký nápor dalším gólem, ovšem Severočeši srdnatě bojovali a vytvářeli si šance.

Jednu z nich zužitkoval znovu Vébr, po jehož zásahu se čekalo, zda Liberec Slavii skutečně dožene.

Ve 34. minutě udělal velkou chybu liberecký Marek Bína, který namazal Martinu Směřičkovi, jenž jeho chybu dokázal potrestat. Jenže Liberec se stále nevzdával a Matěj Vébr zkompletoval hattrick. Slavia nakonec vedení 7:5 udržela, ale o výsledek se strachovala až do závěrečného hvizdu.

„V druhém poločase jsme zlepšili hru a dařilo se nám i proměňovat protiútoky. Bohužel soupeř dokázal vždy odpovědět. Věřím, že jsme mohli sahat i po remíze,“ dodal Vacek.

V dalším kole se Liberec představí ve Vysokém Mýtu.